METANCITY – nejen Hip hop

Jejich 3 má pokračování. O svých posledně koupených deskách mluví Tafrob, DJ Side, Lipo, Khomator a další

Jak bylo avizováno spolu s uveřejněním prvního dílu akce Jejich 3, prostřednictvím které se vyptávám lidí z hudební branže na jejich poslední tři zakoupené desky, druhý díl na sebe nenechal dlouho čekat. Osloveno bylo opět šest lidí z různých okruhů hudebního odvětví (chcete-li průmyslu). Coby člen redakce dal do placu své zakoupené tituly i sám Khomator.

Protože šlo tentokrát z větší části o DJe, objevuje se ve zmíněných kouscích i pár singlů, ale myslím, že to není vůbec na škodu. DJ Maceo, jeden z dotazovaných, mě poprosil, abych zveřejnil odkaz na shop, kde si on své zboží pravidelně kupuje, a tak konám. Jedná se o Happy Feet Records, jehož internetové stránky naleznete na této adrese.

Otázka pro vás zůstává z minula nadále stejná. Jaká tři alba, jste si naposledy pořídili, a co vás vedlo k tomuto rozhodnutí? Pokud máte zájem podělit se o to s ostatními, okomentovat koupené počiny lidí uveřejněných v tomto článku, máte tip, kde se dají pořídit alba za pár korun nebo třeba neznáte některou z kapel, klidně se ozvěte. Diskuse jsou od toho.

Tafrob (rapper)

Jay Diesel – Život napsal sám: Naposledy Jay Diesel, protože je to fella, takže podpora. On moje taky koupil. :)

Turbo Boost – Hovorit volne EP: Mamen Big Vater Konko :)

Kanye West – The Graduation: Koupil jsem si to k narozeninám a musím říct, že tak dobrej dárek jsem nedostal dlouho. :) Aspoň tři dny v kuse jsem to točil, voe… Podporuju!

Pufaz (DJ Cába & Side, šéfredaktor Cream.cz a řídící Blind Deaf)

The Roots – The Roots Come Alive: Pomalu dávám dokupy komplet diskografii a náhodu sem narazil v Musiclandu na tenhle výbornej živáč, kterej tam měli za směšných 249 Kč. Sem pln očekávání, jaká bude nová deska.

Busta Rhymes – When Disaster Strikes…: Nějak se to sešlo a blíží se jeho koncert a náhodou sem narazil na tohle, dle mě, jedno z nejlepších jeho alb a opět za super cenu. Tentokráte 200 Kč. Doufám, že jeho koncert bude lepší než ten, kterej sem viděl na Splash festivalu.

Mňága & Ždorp – Dutý ale free: Petr Fiala je génius a tuhle partu jedu už strašně dlouho. Mám i občas pocit, že se na svět dívám jako on a čim starší, tím více pozitiv, stejně jako jejich desky. U poslechu Mňágy za ty roky padlo hodně vodky a cigár. Tohle album jsme někomu půjčil, ale nevím již komu a je pryč, takže jsem dokoupil do sbírky znova.

Lomesh (promotér RealBeat, šéfredaktor ReggaeMusic.cz, manažer United Flavour, DJ a zpěvák)

Born Jamericans – Yardcore LP: Když jsem objevil v jednom obchůdku LP od jedné z mých nejoblíběnějších kapel, co propojují reggae a hiphop, neváhal jsem ani minutu. Tuto desku je radost hrát…

United Flavour – Unity: Sice mám i recenzní desku, ale nakoupil jsem ještě pár dalších CD's, protože jsem chtěl obdarovat své blízké skvělým albem, co má top produkci a tolik nálad, kolikrát si člověkem.

Navigators – Sky Travelin': Vedle United Flavour to je pro mě deska roku 2007! Málo domácích alb je takhle pěkně zvukově i vizuálně provedených. Navíc kámoše přece rád podpoříš v jejich tvorbě, ne?

DJ Maceo (DJ, rádiový moderátor, šéfredaktor Grundfunk.cz)

The Haggis Horns – Hot Damn!: Mark Ronson ví, koho si najmout do doprovodné kapely… Trumpeta, altka, tenor, kytara, Fender,Hammondy, basa, perkuse, bicí – to vše dohromady dává skvělý sound a dobře se to poslouchá. Vyšlo na First Word Records v minulém roce.

Outlines feat. RZA – Now That I´m Free / This World: Zajímavý a nový zvuk s rapujícím RZA. Vyšlo loni na Sonnar Collective.

James Brown – Rapp Payback: Singl z roku 1980. Na straně A Rapp Payback / Where Iz Moses, na straně B Rapp Payback pt.II. Takovouhle klasiku jsem tam nemohl nechat.

Lipo (intelektuál, rapper BPM)

Pete Philly & Perquiste – Mystery Repeats: K téhle partě jsem se dostal už dřív a zaujala mě. Intenzivně jsem se o ni začal zajímat až nedávno, kdy mě dostal jejich civilní klip na píseň Time Flies. Jsou to Evropani a pro mě to je ukázka toho, jak se hip-hop může posunout dál. Je to navíc muzikální.

Pete Philly & Perquiste – Mind State: Když už jsem byl v obchodě (kde se prodavač mimochodem dost divil že tuhle partu vůbec znám ), tak jsem koupil rovnou i jejich prvotinu. Měl jsem echo od Pufaze, že to je skvělá deska. Nekecal. Je fakt dobrá.

Karaoke Tundra & Dj Spinhandz – Kačica s hlavou tigra: Nejsem zrovna velký fanda mixtapů, ale ke koupi mě ponoukla přítomnost Moniky Načevy, jejíž věci mě zaujaly, a Lyrika, který mě hodně baví. Dobrý cédo s konceptem. Je třeba podporovat originální produkty.

DJ Side (DJ a producent)

Skream – Skreamizm 1 a 2: Skreamizmy byly pro dubstepovou scénu zásadní desky, které definovaly standart minimalistické dubstep produkce.

Planet Mu – Warrior Dubz: Tyto 4 LP jsou pěknou sbírkou toho nejzajímavějšího, co se v UK událo v poslední době s žánrovým záběrem od grime přes dubstep až po dnb nebo techno…

Khomator (slezský král, rapper, nikdy nedospějící partyboy)

Hosté odjinud – V.L.N.A.: Jednoznačně událost. Po x letech od dema vydávají debut. Cena směšná, podporuju svůj region a partu v něm.

THS Klika – Lyrika chodnika: Odkojil mě polský rap, proto se snažím co nejvíce kupovat polské desky, i když přístupné nám mnohdy moc nejsou. THS je strikce z ulic a bloků, spolupracujou s polskou špičkou, jasná volba.

BPM – Slova: Byl jsem hodně zvědav, byl jsem hodně překvapen, byl jsem mile překvapen. Protiváha všem hiphopovým klišé a pózám, lyrika, poetizmus a skvělé beaty s příjemným rapem. Jedna z nejlepších desek roku 2007!

Předcházející článek s odpověďmi Idei, OneTwo, Kláry Vytiskové a dalších naleznete zde.

Tagy: Lipo, Khomator, DJ Maceo, Jejich 3, Pufaz, Tafrob, DJ Side, Lomesh

Rubrika: Články, 15. dubna 2008, RavenakKomentáře

13.54 - 16. dubna 2008

 

IF – Mezitím: Tohle je bez debat. Objednávka 2 týdny před vydáním a následné sjíždění 24/7. US3 – Broadway & 52nd: Srdcovka, která mi několik let hrála pouze z verbatimu, sorry :) Chaozz – Z prdele klika na kazetě: Nostalgická záležitost. Na základce jsem ji ve walkmanu odvařil do nehratelna…to bylo poznámek v žákovské. :)


02.28 - 17. dubna 2008

a zas pribylo  

nova erykah DVD Dilated – Release Party Hocus Pocus – Place 54 Vec Pepek Pete Philly & Perquiste – Mystery Repeats DVD Richard Muller – za 50 kč, neber to, v kazdy trafice


Ema Ikona k nicku: Ema
23.26 - 17. dubna 2008

hehe Tafrob..  

Jirka Nafta – fela… Turbo – felanci..Kanye – fela..:D.. se nekdo ma..:D


12.00 - 19. dubna 2008

Levné knihy  

Obyčejně si v Levných knihách cédéčka nekupuju. Nemám rád ty lacině vypadající kousky kdesi sebraných skladeb, které dohromady tvoří nějakou pofidérní kompilaci. Nic proti ničemu, ale nevím, proč bych to měl doma skladovat. To už si to raději stáhnu a vymažu.

Nicméně, včera jsem v brněnských Knihách objevil perfektní kompilaci Dextera Gordona, jednoho z nejlepších jazzových saxofonistů, který měl vliv na Johna Coltrana a další.

Pokud někdo rád jazz, doporučuju. Jde o regulérní kus vydavatelství Savoy, který sebral jeho první nahrávky. CD má hezký papírový obal, obsáhlý booklet, kde najdete jak bio, tak info k jednotlivým skladbám.

Cena 59 Kč. Doporučuju.


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama