METANCITY – nejen Hip hop

Still Blazin' 06, to je Bob One a Coltcha United v ostravském Chlívu

Po nějakém čase je tu opět reggae a dancehall série Still blazin', tentokrát si kluci z Coltcha United pozvali jednoho z nejlepších polských zpěváků, Boba One z Katovic, takže půjde o slezskou kooperaci.

Bob1 se na polské reggae scéně objevil v roce 2001, kdy se stal vokalistou Rainbow Hi-Fi Soundsystemu, s kterým objíždí Slezsko i celé Polsko. V roce 2003 přechází k Rub Pulse Soundsystemu, s nimiž pak jede polskou část turné Gentlemana, Tippa Irie a G-Vibes, Bassrunner Tribe, Big Famili a mnoha dalších.

V červnu 2005 vychází u varšavského vydavatelství Siodemki.com jeho první singl nahraný s producentem Kadrubou Salam. Song se stal powerplayem polského Radia Bis a jeho remix se objevil na desce WWS RMX. V tom samém roce vydáva pecku Kaczor. Jde o hit polského masivu. Počátkem roku 2006 vychází deska legendy britského dubu Jah Free Pillar or Salt, na které se objevuje Bobův kousek Zlosc i salenstvo.

Krátce nato spolu s druhým vokalistou Rub Pulse, s Du Bassem, dále Brodem, Reggaeneratorem a Pablopavem z Vavamuffinu a Zabojcim nahrává song Familijna Komitywa na desku polské reggae kapely Habakuk. Spolu s Du Bassem, pod pečlivým dohledem německého producenta Pioneera z Germaincan Records nahrává píseň Sensimilla na kompilačku Polski ogieň, následuje turné na podporu alba spolu s Juniorem Stressem, Ras Lutou, Grizleem a samotným Pioneerem (květen 2006). O měsíc později vychází reedice pecky Juniora Stresse Korupcja s B stranou Dub Afrodyzjak od Boba Onea a Kadruby.

Poslední pecku vydal Bob1 opět u Siodemki.com na 12-palcovém vinylu a nese název Czasem. Momentálně nahrává své první regulérní album, které vyjde koncem roku, a stává se novým zpěvákem polské reggae legendy, kapely Tumbao Riddim Band z Wroclavi, s kterými sjíždí klasické jamajské riddimy.

Bob One se objeví poprvé v ČR na dvojakci Still Blazin' 25. dubna v ostravském Chlívu a den nato v Rockcafé Southock v Jablunkově. Věřím, že si tuhle akci nenecháte ujít a přijdete podpořit reggae dění na severu Moravy a Slezska.

Dancehall.cz
Mighty Bone

Tagy: Coltcha United, Still Blazin, Chlív, Bob One, Ostrava, Reggae polské

Rubrika: Tipy, 13. dubna 2008, PayaKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama