METANCITY – nejen Hip hop

Fast Food Orchestra a Chancers na severní Moravě, ska, které má smysl poslouchat!

Pokud máte rádi ska, takhle pokud máte rádi dobré ska, které nedělá svému jménu a svým kořenům ostudu, pak zbystřete svou pozornost. Hned dva zajímavé koncerty si přichystal ostravský klub Marley na měsíc duben. Shodou okolností obě kapely pocházejí z Prahy, sebe navzájem uznávají a na svém kontě mají již několik zajímavých alb a neméně povedených koncertů.

Jako první na Černé louce vystoupí v sobotu 19. dubna známá Fast Food Orchestra, která svůj ostravský koncert spojí s propagací, jak se dnes říká s „křtem“ nové desky Urban Menu. Jak kluci sami říkají, jedná se o směs, jíž je možné slyšet z pražských bytů, zkušeben a klubů. K porci tradičnímu reggae a ska se přidaly různé vlivy hudebních stylů jako punk, dancehall, hip-hop a breakbeat. Jestli to byl krok správným směrem, se můžete přesvědčit jen čtyři dny ode dne vydání. Dále vystoupí ska-punk ze Vsetína s názvem Vysoké napětí.

Coby druzí dorazí zřejmě nejlepší tuzemští zástupci ska, konkrétně britského 2 Tonu, britsko-čeští Chancers. Ti spolu se Simonem přivezou do regionu vůbec poprvé od data vydání svůj nejnovější kousek s názvem A Calling Out, jenž sklidil tolik pochvalných ohlasů napříč hudebními kritikami, až z toho jeho autorům bylo jistě trochu trapně. V každém případě, Chancers zahrají v pátek 25. dubna, a to s dalšími dvěma skupinami, s karvinskými Rhizom a polskými Plagiat 199.

Bližších informací se zřejmě nedočkáme. Takže jestli patříte mezi příznivce, věřím, že se nebudete rozhodovat příliš dlouho. Příležitost vidět některou z těchto kapel na severní Moravě se přece jen nenabízí každý měsíc (skoro by se v případě Chancers chtělo říct i rok).

Tagy: Marley, Chancers, Fast Food Orchestra, Urban Menu, Vysoké napětí, Rhizom, Plagiat 199

Rubrika: Tipy, 9. dubna 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama