METANCITY – nejen Hip hop

Devátý Reggae Ethnic Session nabídne dosud nejbohatější program, vystoupí česká špička!

Letní festivalová sezóna se nám kvapem blíží a s ní i devátý ročník největšího domácího festivalu, který se věnuje reggae, ska a world music. V Žízníkově u České Lípy opět vyroste poslední červnový víkend, tedy 27. – 29. června, festivalové městečko a pro všechny milovníky afro-karibských rytmů čekají na třech scénách tři dny plné muziky…

Pořádající agentura R.E.C. navíc letos spojila své síly s pražskou Beat Promotion, která se stala posilou původního týmu ve věcech programových i organizačních. Díky tomuto spojení chtějí pořadatelé zkvalitnit bohatý festivalový program a zajistit maximální servis pro jeho návštěvníky. Další ze zajímavostí je fakt, že cena zůstává přes mnohem rozsáhlejší nabídku stejná jako v minulém roce!

Co vás tedy letos čeká? Jak už jsme prozradili výše – hlavním zdrojem potěšení budou tři ozvučené scény. Na koncertním pódiu se představí muzikanti z celého světa, jejichž totožnost pořadatelé postupně zveřejňují na svých internetových stránkách www.reggaefestival.cz. Pro začátek zatím odtajnili slovenské veterány Polemic, kteří letos připravují nové album. Na festivalu take vystoupí Švihadlo, kteří jsou už přes dvacet let průkopníky reggae v Čechách, bez kterých bychom dnes pravděpodobně nebyli na prahu reggae boomu, který tu právě startuje.

Vedle klasiky proto bude věnováno hodně prostoru I vycházejícím hvězdám domácí scény, což jsou dnes především kapely Mr. Cocoman & Solid Vybez, Prague Ska Conpiracy, Zion Squad, Afrodisiak nebo Urban Bushman. Žánrové přesahy obstará například plzeňský objev m.y.music s úderným dirty funkem a ethno náboj festivalu obohatí mj. zbrusu nový projekt Kititi (Kongo/CZ), který vede ElvisTshikuny. To ale je teprve začátek, hlavní hvězdy festivalu jsou ještě překvapením.

Nutno dodat, že se máte na co těšit, devátý Reggae Ethnic Session bez obav překoná svou dosavadní festivalou historii i vaše nejpestřejší představy. Festivalové vstupenky jsou již v předprodeji.

Děkujeme za pozornost!

Reggae Festival
Reggae Music

Tagy: Reggae Ethnic Session, Polemic, Švihadlo, Urban Bushman, Afrodisiak, Žižníkov, Prague Ska Conspiracy

Rubrika: Články, 4. dubna 2008, LomeshKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama