METANCITY – nejen Hip hop

Sean Kingston hvězdou Letního O2 Sázavafestu, dále vystoupí Sister Bliss, Yaz Alexander a další

Jamajský rodák žijící na Floridě Sean Kingston je považován za jakéhosi novodobého písničkáře. Skládá sám a vzhledem k tomu, že je mu teprve osmnáct let, jde mu to brilantně. Lidi, kteří se nevyznají v množství amerických R&B, tento člověk osloví zejména svou odlišností ve svém zpěvu a rappu. Jedná se spíše o velmi chytlavou směs hip-hopu, reggae, disca a R&B.

Sean Kingston je muzikantem v podstatě od narození a tento talent sdědil možná i po svém dědečkovi Jaku Rubymu, který se proslavil v poslední čtvrtině minulého století po boku umělců jako Burnig Spear. Mladičkému Seanovi se daří jak za oceánem, tak i na našem světadílu a to zejména melodickým hitem Beautiful Girls. Letošní rok odstartoval úspěšným singlem There's nothin'­.„Ačkoliv vydal teprve svůj debut, určitě se návštěvníkům našeho festivalu postará o nezapomenutelný zážitek,“ slibuje ředitel festivalu Pavel Kloupar.

Pro letošní Letní O2 Sázavafest, který se bude konat od 31. července do 3. srpna organizátoři zajistili účast, DJ's Roni Size & Mc Dynamite (UK) a Makoto & Mc Deeizm (JAP/UK). Užít si vystoupení těchto DJ's bude možné 2. srpna v areálu Malá Strana v Kácově, a to přímo v novém tanečním stanu, který pojme svou kapacitou neuvěřitelných 3 500 návštěvníků.

Mezi nejslavnější jména letošního O2 Sázavafestu patří zakladatelka Faithless, Sister Bliss (UK), která zde vystoupí v DJ setu za doprovodu talentované perkusionistky Faithless Sudhy Kheterpal. Sister Bliss, vlastním jménem Ayalah Bentovim, dnes patří mezi tři nejúspěšnější ženské DJ světové hudební scény. Díky jejímu přičinění se Faithless vypracovali mezi nejlepší taneční skupinu roku 2007. Kromě skládání a mixování hudby, Bliss také hraje na piano, violu, saxofon a basu.

Neméně zajímavé bude vystoupení charismatické reggae zpěvačky Yaz Alexander (UK), proslavené ze spolupráce s legendárním reggae guru jménem Pato Banton. Mezi další potvrzené interprety patří také legendární německá elektronická kapela Camouflage, jejichž zvuk je od počátku ovlivněn kapelou Depeche Mode. Nejúspěšnější hit Love Is a Shield se v roce 1989 držel déle než šest měsíců na světových žebříčcích.

Své božské jméno přijedou potvrdit švýcarští elektro-rockový vizionáři The Young Gods, Di Grine Kuzine (GER), dnes jedna z nejlepších evropských worldmusic a klezmer formací a také Client (UK) se svým electroclashovým zvukem. O divoký večírek se postará dvanáctičlenná mexická kapela Pantéon Rococó, úspěšně kombinující ska s rytmy latina a tvrdými kytarovými rify.

Z českých luhů a hájů vystoupí například Chinaski, Kryštof, Monkey Bussiness, Sto zvířat, Wohnout, Vypsaná Fixa, bratři Ebenové, Jiří Schmitzer, Gaia Mesiah, Pražský výběr, Gipsy.cz, Guločar, Clou, Blue Effect, Anna K., Kamil Střihavka, Michal PavlíčekBárou Basikovou, akustická Lenka Dusilová a Petr Spálený. Chybět nebude slovenská špička v podání skupin Peha, Polemic, Horkýže Slíže či Mekyho Žbirky.

V roli objevů loňského roku se nám představí pražský breakbeatový projekt Le Pneumatiq, jejichž skladby se objevily na soundtracku k filmu Pusinky, anebo bratislavští rockový No Gravity, kteří loni vydali album The Beast of produkované Davidem Kollerem.

Tímto rokem Letní O2 Sázavafest oslaví již své osmé narozeniny a stejně jako loňský ročník se bude festival konat v malebném prostředí Kácova v areálu Malá Strana.

Vstupenky jsou v současné době k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro. Cena vstupenky je 690 Kč.

Sázavafest
Sean Kingston
Sean Kingston – Beautiful Girls
Sean Kingston – Me Love
Sean Kingston – Take You There

Tagy: Sean Kingston, Young Gods, Roni Size, Faithless, Bliss Sister, Kácov, Beautiful Girls

Rubrika: Tipy, 29. března 2008, SázavafestKomentáře

09.57 - 31. března 2008

)))  

jako kdyz sem nekde na jakymsi serveru cetl ze Sean Kingston je hit leta 2007, a nakonec me to obtezuje v radiu porad dokola ta pecka Beautiful Girls, tak to je hodne tvrdy mit tohle na festivalu )))) jeste ze to neni headliner treba nejakyho hiphopfestivalu. kazdopadne FOLORIDA, to je nejaka odnoz z vietnamu ?)))


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama