METANCITY – nejen Hip hop

Sewer Klikka v akci, podívej se na raritní videa DJ Bustera, Chaozzu a Depha

„Nějak to začít muselo,“ komentoval kdosi nedávno updatovaný raritní videoklip ke skladbě Tenkrát, která vyhrála – pokud si dobře pamatuju – v roce 1998 soutěž Hip Hop Boom probíhající v pořadu Eso na TV Nova. No a ten někdo má přirozeně pravdu. Pro všechny, jimž historie dosud unikala, jsem vyštrachal tyto tři kousky, jež mají minimálně společné jedno jméno, a to Deph.

Sewer Klikka, množství lidí kolem milované i nenáviděné kapely Chaozz čítalo tehdy i brněnského rapujícího DJ Bustera, což je právě ten člověk, který za již zmíněnou Tenkrát stál. Pokud je mi známo, jediné další zveřejněné skladby jeho kapely Klikka vyšly na nepříliš povedené kompilaci Hip Hop Hurá, k níž se mimochodem traduje historka, že rovněž se jí účastnící SifonWWW chtěl na křtu v Roxy okamžitě odstoupit od smlouvy, když viděl, s jakými lidmi se na ní podílel. Jestli to byl i Buster, posuďte sami. Tenkrát sledujte zde.

Pakliže máte zájem nadále zůstat v časech, kdy si ještě na Cripz a Bloodz nikdo nehrál, doporučuju vedle tohoto vítězného snímku zkouknout i z opět archivu vytáhnutý, vlastně ještě starší sestřihaný klip Chaozzu ke skladbě 1, 2, 3 aka Zkouška mikrofonu z debutu A nastal chaos. Záběry pocházejí jednak z koncertu v karlovarském klubu Propaganda v roce 1996, jednak z různých dalších příležitostí, včetně cesty autem a Smogova interiéru, z let 1995–1997. Uvidíte tady.

A kdybyste stále neměli retra dost, potěší vás ještě nejlepší, pokud jde o texty nikým nepřekonaný, rapper Deph se svým projektem 3D, jenž tvořil společně s beninským muzikantem Philipem Nikwé Lawsonem. Z jejich zapomenutého alba Alpha & Omega (1997) pochází i následující video Proč né?. Což mi připomíná, že jestli bych měl přání jedné další desky, byla by to jistě ta od Kata, popř. Prago Union. Proč né? můžete videt buď v lepší vizuální kvalitě na tomto odkazu, anebo naopak v té audio na tomto.

Chaozz Myspace
Prago Union Myspace

Tagy: Chaozz, Deph, DJ Buster, Tenkrát, Sewer Klikka, Klikka, Proč né?, Philip Nikwé Lawson, 3D, 1, 2, 3

Rubrika: Tipy, 29. března 2008, RavenakKomentáře

00.19 - 31. března 2008

tyy jo…  

diky, hodne jsem se pobavil.. : )


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama