METANCITY – nejen Hip hop

Animal Music závěrem března s novými deskami Ondřeje Pivce a Davida Dorůžky

Animal Music, nezávislé české hudební vydavatelství Petra Ostrouchova, bývalého člena skupiny Sto zvířat, které se od roku 2007 orientuje na moderní jazzovou hudbu, si připravilo na závěr března hned dva nesporně zajímavé počiny. Posledního dne v měsíci vychází v pořadí třetí deska vynikajícího hráče na varhany Hammond Ondřeje Pivce, která dokumentuje jeho transatlantickou spolupráci z loňského léta, a dlouho očekávané druhé album neméně uznávaného kytaristy Davida Dorůžky, který zase spojil síly s evropskou trojicí.

Ondřej Pivec – Overseason

Overseason, jak se Pivcův nejnovější kousek jmenuje, vznikla shodou okolností v newyorském studiu Kena Wallace v sestavě čítající kromě ústřední Pivcovy postavy jeho spoluhráče z Organic Quartetu, bubeníka Tomáše Hobzeka, a americké muzikanty, kytaristu Jakea Langleyho, pravidelného sidemana Joey de Francesca, a saxofonistu Joela Frahma, který natáčel například s Bradem Mehldauem, Kurtem Rosenwinkelem, Lee Konitzem a dalšími špičkami.

Materiál, složený z celkem osmi skladeb, z nichž čtyři napsal Pivec, po jedné Hobzek a Langley a zbylé dvě tvoří standardy, byl připraven za týden a album nahráno za den. Spontaneita, s níž album takto „neplánovaně“ vzniklo, stejně jako motivace, kterou byla pro Pivce a Hobzeka spolupráce s hudebníky, kteří jsou na newyorské scéně již velmi zavedeni, jsou na výsledku velmi znát.

Tracklist:

01. Song For Sam
02. Invitation
03. Nine Days Wonder
04. Overseason
05. Beautiful Smile
06. The Red Land Town
07. Blues For Doc
08. Inner Urge

David Dorůžka – Silently Dawning

I album Silently Dawning, se kterým přichází Dorůžka po čtyřech letech od Akademií populární hudby oceněného debutu Hidden Paths, vzniklo zčásti ještě ve Spojených státech, nicméně stávající podoby mohlo dosáhnout teprve až po návratu domů. Deset nových Dorůžkových autorských skladeb, převážně zhudebněná poezie Emily Dickinson a Jiřího Ortena, pomohla ztvárnit švédská zpěvačka Josefine Lindstrand a údajně nejvytíženější polská rytmika, bubeník Łukasz Żyta a kontrabasista Michał Barański.

Dorůžka se nechal slyšet, že podobně jako jeho první opus, i Silently Dawning má být hlubší koncepční povahy, přičemž ta se nemá pohybovat pouze v rozhraní jazzu, ale má přesáhnout i do rockového a folkového pojetí, popřípadě i do lidové a současné vážné hudby.

Tracklist:

01. The Things That Never Can Come Back
02. November
03. The Heart Has Narrow Banks
04. Percussion interlude
05. Noc a den
06. I Felt My Life
07. Tears
08. Before Spring Comes
09. Voice and guitar introduction
10. Forever Lost
11. Hope Is The Thing With Feathers
12. Pohádka

Animal Music
Ondřej Pivec
David Dorůžka

Tagy: Animal Music, Ondřej Pivec, Overseason, Jake Langley, Joel Frahm, David Dorůžka Silently Dawning, Josefine Lindstrand, Lukasz Zyta, Michal Baranski

Rubrika: Tipy, 22. března 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama