METANCITY – nejen Hip hop

Bažant Pohoda letos s Fatboy Slim, The Streets, Lady Saw a dalšími

Jedenáctý ročník slovenského multižánrového festivalu ani letos nešetří hvězdnými jmény. Festival Bažant Pohoda se uskuteční ve dnech 18. – 19. července na letišti v Trenčíně a v jeho rámci vystoupí pěkných pár hudebních osobností jak zahraniční, tak česko-slovenské scény. Podrobný výčet si můžete přečíst níže, já jen vypíchnu tři z nejzajímavějších. Lístky do 12. dubna za 1199 Sk.

Fatboy Slim je Funk Soul Brother, číslo jedna Pohody, který svou deskou You've Come a Long Way, Baby zcela změnil způsob vnímání elektronické taneční hudby napříč celou generací. Tento britský DJ a producent pravidelně vystupuje na největších hudebních akcích planety jako třeba festival v Glastonbury nebo na Ibize. V současnosti připravuje s Iggy Popem svou pátou desku, která by měla být již ze sedmi osmin hotova. Kolik z ní, a jestli vůbec něco, uslyšíme i na Slovensku, to se nechme překvapit.

The Streets, jednočlenný projekt Mikea Skinnera ve světě představuje skutečnost, že i hip-hop lze dělat inteligentně a na úrovni. Všichni příznivci britské scény už jistě rezervují lístky, protože podobné události asi v nejbližší době svědky nebudou. Poslední album tohoto fanouška domácích sneakers značky Reebok The Hardest Way to Make an Easy Living vstoupilo do britské hitparády na prvním místě. Zda tomu tak bude i s jeho následovníkem, to teprve uvidíme. Jisté však je, že Pohoda se má na co připravovat.

Lady Saw je žena, a to ne jen tak ledajaká. První žena dancehallu se pyšní velkými úspěchy. Na rodné Jamajce se jí, vůbec první DJce, jež obdržela Grammy, podařilo držet úspěch i s natolik neatraktivními tématy, jako je diskriminace tamních žen, nebo agitace za používání kondomů. Vedle toho se může těšit velké oblibě i v USA, kde společně s No Doubt získala trojnásobnou platinu za skladbu Underneath It All. Že společně se svou kapelou předvedou ty správné pozitivní vibrace i pořádný nářez, o tom není třeba pochybovat.

Fatboy Slim
The Streets
Lady Saw
Hexstatic
Audio Bullys
Bell X1
Boom Pam
Brazilian Girls
Camille O'Sullivan
Fermáta
Gocoo
Iva Nova
Karpatské Chrbáty
Lou rhodes
midi Lidi
Mnozil Brass
Moravian Gems
My Toys Like Me
Para
Paul Steel
Polemic
Pražský výběr II.
Puding Paní Elvisovej
Richard Muller
Roy Paci a Aretuska
Seun Kuti & Egypt 80
Sto múch
Swan Bride
The Tigerpicks
The Toasters
The Wombats
Tinariwen
Tomáš Sloboda / Sounds Like This
Tosh Meets Marley
Vrelo

http://www.pohodafestival.sk

Tagy: Pohoda Festival, Bažant Pohoda, The Streets, Fatboy Slim, Brazilian Girls, Lady Saw, Audio Bullys, Trenčín

Rubrika: Tipy, 16. března 2008, RavenakKomentáře

12.07 - 16. března 2008

pohoda)  

zapomel si napsat, ze kdo jede na pohodu at si veme nejaky jednoduchy dopravni prostredek sebou (kolobezka, kolo, koleckovy brusle…) protoze ty neuveritelny prekonany vzdalenosti z parkoviste ktery cita 40rad, az na hlavni stage sou pak v radu kilometru, kor kdyz si neco zapomenes v aute. a to vedro je tam taky fajn, ale hlavne by me zajimalo jestli tam zas bude jen pivo bazant )))))


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama