METANCITY – nejen Hip hop

m.y. music jsou na tříměsíčním dirty-phunk tour po Čechách, podívej se na video!

S kapelama, které se snaží hrát všude na západě oblíbenou směs všemožných různých původem afroamerických hudebních stylů, funkem a soulem počínaje, jazzem a hip-hopem konče, se už i u nás roztrhl pytel. K tomu nezbývá říct, teda zařvat z plných plic než „Konečně!“, ale nechvalme před večerem.

Nedávno mi přišla tiskovka o nové „rozjeté mladé kapele bořící škatulky“ z Plzně, která se právě blíží do půlky svého tříměsíčního dirty-phunk turné po Čechách. V nejbližších termínech se m.y.music objeví ve Slaném, Kladně a Plzni, aby pak pokračovali skrze Prahu, Jablonec, Kutnou Horu a třeba Pardubice. Podrobný výčet najdete v závěru tohoto článku.

Pokud se však nechcete seznamovat s m.y.music prostřednictvím klubu, nabízí se jednoduchá variantam, a tu bych vám i doporučil… ať se nespálíte. Když zavítáte na jejich domovské stránky Mymusic.cz, můžete si poslechnout jak ukázky z jejich tvorby, tak zkouknout videoklip ke skladbě Shuck You Out of. Pokud se během doby od jejich nahrání naučili anglicky a zapracovali na hlasovém projevu, nemuselo by to být naživo úplně nejhorší. O moc horší to totiž být nemůže.

No, posuďte sami. Více info v tiskové zprávě.

Tisková zpráva:

Plzeň má další klenot – rozjetou mladou kapelu, která boří škatulky a skvěle se u toho baví. m.y.music je osm kluků, co má vedle nadšení i velký instrumentální potenciál a nasazení, které vám vezme dech. Jejích styl by se dal charakterizovat jako energická a originální fůze funku a hiphopu s rockovou muzikou a alternativou, která ale jde s rytmem doby. Sami kluci si vymysleli termín dirty phunk, vlastní škatulku, která rozhodně stojí za rozšíření slovníku nejednoho novináře. Jejich hravá muzika je plná emocí a výbušnosti, ale má v sobě i cit pro něžnosti a překvapení, přesvědčte se sami…

A to nejlépe naživo, protože dle slov samotné kapely jsou pro ně hlavním zdrojem inspirace koncerty, kde dochází k přenosu energie a pocitů vyjadřovaných hudbou na posluchače. Nutno dodat, že ti si to většinou velmi užívají. Kapela má za sebou finále soutěže Coca Cola Popstar, ale paradoxně naštěstí nevyhrála. Díky tomu totiž jsou pořád sami sebou a jejich neučesanou muzikální výbušnost se nikdo nesnaží napomádovat a přizpůsobit střednímu proudu. Kapela raději sází na vlastní kreativitu a po vzoru hesla „do it yourself“ si vyrobila už dva skvělé videoklipy, které mimochodem můžete vidět v rotaci TV Óčko.

Kapela se už také pustila do příprav materiálu na regulérní desku a právě jsou na turné, které odstartovalo začátkem února a potrvá až konce května. Potřebujete ještě důkaz, že m.y.music stojí za pozornost?

Rozpis turné:

8. 2. pá – hrad Loket, rytířský sál / www.hradloket.cz
9. 2. so – Rokycany
14. 2. čt – Ústí nad Labem, Ulita / www.ulita.info
15. 2. pá – Děčín, klub Škuner / www.parolod.cz
21. 2. čt – České Budějovice, Marty´s club / www.martysclub.cz
23. 2. so – Plzeň, KD Šeříkovka
7. 3. pá – Slaný, Lokalita / www.lokalita.net
8. 3. so – Kladno, Divadýlko club
12. 3. st – Plzeň,klub Brázda / unplugged!!
14. 3. pá – Klatovy, Střelnice / www.strelnice-kt.cz
22. 3. so – Praha, Popocafepetl / www.popocafepetl.cz
28. 3. pá – Sušice, Tradiční kloub / www.kloub.susice.net
3. 4. čt – Plzeň, House of blues / www.houseofblues.cz
4. 4. pá – Jablonec , Klub Na Rampě / www.rampaklub.cz
10. 4. čt – Kutná Hora, Alfa / www.alfaclub.kvalitne.cz
11. 4. pá – Pardubice, Žlutý pes / www.zlutak.cz
18. 4. pá – Přeštice, Nucený Výsek / www.hcnv.cz
26. 4. so – Nepomuk, Coffee Shop www.coffee-shop.cz
9. 5. pá – Praha, Chateau Rouge www.chateaurouge.cz
14 .5. st – Plzeň, Anděl www.andelcafe.cz
23. 5. pá – Hořovice, Labe / www.mesto-horovice.cz

m.y.music

Tagy: m.y.music, dirty-phunk, turné, shuck you out of

Rubrika: Tipy, 6. března 2008, RavenakKomentáře

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama