METANCITY – nejen Hip hop

Jsi taky fotograf ??? / Zamyšlení

Fotografie. Už víc než sto let, umělecká disciplína dnes s nástupem digitálních fotoaparátů, dostává mnohdy solidně na prdel. Snadná dostupnost digitální fototechniky a jednoduchost způsobu pořízení snímku, dnes dělá ‚fotografa‘ z kde koho. Tím, nechci říct, že ‚digitální fotograf‘ nemůže udělat kvalitní fotky, jenom je dnes třeba rozlišovat Fotografy a Pořizovače statických snímků.

Nárůst ‚fotografů‘ a ‚fotoreportérů‘ je dnes viditelný téměř všude. Rozhodně nechci odsuzovat, lidi, kteří fotí pro radost na mejdanu, pořizují statické snímky svých známých a kočiček, lidi, kteří ví, kde je jejich místo. Ale, fakt, že o sobě dnes kde, kdo prohlásí, že je fotograf, je upřímně smutný.

Pro tyhle fotografy a pro všechny lidi, kteří mají rádi fotografii, jako takovou, jsem tady nahodil pár fotek jednoho člověka z Polska. Na svých stránkách www.dash.org prezentuje fotky z hiphopových mejdanů a koncertů. Jeho fotografií, si opravdu vážím, protože tenhle člověk, je živý důkaz toho, že i s digitálem jdou udělat na mejdanu umělecká díla. Kéž by takhle fotili i naší mejdanoví fotografové. ;) Přeji všem dobré světlo a pevnou ruku.

www.dasz.org – http://www.dasz.org

ps. Rozhodně se necítím, jako fotograf.

Tagy: fotografie, fotky z koncertů, fotky, fotaz, fotoreporty

Rubrika: Tipy, 8. června 2004, AdyKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama