METANCITY – nejen Hip hop

Toxique pokřtili svůj stejnojmenný debut, už ho máte doma? / Cover, tracklist a ukázky

Červená pohovka na jevišti, kolem mikrofonních stojanů lehce ovinuté boa, věšák na kostýmy, střídmé osvětlení, atmosféra lehce frivolního šantánu a na pódiu zpívající Diva, která sází jeden song za druhým a se svou kapelou předvádí, co ještě všechno si mohou dovolit. A vy stejně máte pocit, že ta pomyslná hranice ještě nebyla překonána….

I tak mohlo působit vystoupení pražských Toxique 12. února v zaplněném Lucerna Music Baru. Skupina, se svou zpěvačkou Klárou Vytiskovou, pokřtila své debutové CD Toxique. Zároveň předvedli více než dvouhodinový hudební výlet, který se momentálně vymyká jakémukoliv zaškatulkování. Přirozená radost z hudby, pozitivně předávána posluchačům… Navíc mile okořeněna netradičním křtem, kdy kapela sestavená z otců jednotlivých členů Toxique zahrála na tradiční nástroje netradiční „Ódu na Toxique“ a „odrapovala“ přání všeho nejlepšího na cestě šoubyznysem. Toxique pokřtili, odehráli a zanechali dojem. A to skrz naskrz pozitivní, což potvrzuje i fakt, že diváci si vynutili skandováním a potleskem několik neplánovaných přídavků.

Toxique jsou: charismatická zpěvačka Klára Vytisková a talentovaní muzikanti z konzervatoře kytarista Patrick Karpentski, klávesista Viliam Bereš, baskytarista Jan Lstibůrek a bubeník Roman Vícha.

Jejich první bezejmenná deska vyšla u RGM Records a obsahuje celkem sedmnáct skladeb, včetně rádiové verze songu Two Sides, s nímž se zúčastnili i evropské soutěže Eurosong. Toxique svou kombinací „někde mezi Steviem Wonderem a Amy Winehouse vytvořili zcela originální hudební koláž, sestavenou z komponentů žánrů jako retro-pop, soul, funk, jazz i britský rock. Ukázky jejich tvorby si můžete poslechnout buď na jejich oficiálních stránkách Toxique.cz nebo na jejich myspace.

Tracklist:

01. Soul & Shine
02. Two Sides
03. Be Good
04. Honey
05. Clap Trap
06. My Dear
07. The Right Man
08. Remember
09. Naked Sculpture
10. Telephone
11. Bad Feelin
12. Count Ten
13. F* Business
14. So Into You
15. Story
16. Way
17. Two Sides – radio edit

Toxique
Toxique Myspace
RGM Records

Tagy: Toxique, Klára Vytisková, Jan Lstibůrek, Two Sides, RGM Records

Rubrika: Tiskovky, promotion, hot news, 25. února 2008, RGM RecordsKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama