METANCITY – nejen Hip hop

Ostrava Jazz Night doplní Steve Smith & Vital Information a Rhonda Smith Band

Jestliže jsem s ohledem na počet osobností, které vystoupí na letošní jarní části festivalu Ostrava Jazz Night, byl příjemně překvapen, musím říct, že s nejnovějšími informacemi se mé překvapení mění na nadšení. Program ostravského Parníku totiž v dubnu obohatí ještě dvě velmi zvučná jména, a to Steve Smith & Vital Information a Rhonda Smith Band.

Obě ústřední postavy spojuje stejné příjmení a i jejich hudební původ a samotná tvorba se samozřejmě i přes jisté rozdílnosti v mnohém slučuje. Jak Rhonda, tak Steve jsou uznávanými muzikanty jak na jazzové scéně, tak ve světě popu. Oba začínali coby jazzoví nadšenci, nicméně nedílnou součást jejich kariéry tvořily rockové přesahy. Zatímco Rhondina hvězda stoupala vzhůru především díky angažmá u Prince, Steve se dokázal prosadit zvláště v souvislosti s jeho působením ve veleúspěšné rockové kapele Journey, nicméně za jeho um hovoří i spolupráce s takovými osobnostmi hudby jako Mariah Carey, Andrea Bocelli, Savage Garden nebo Mike Stern, Victor Wooten, Anthony Jackson, Ahmad Jamal, Bill Evans atd.

Zpěvák a jeden z pětadvaceti nejlepších bubeníků všech dob Steve Smith, autor nejlepšího výukového videa Steve Smith Drumset Technique – History of the U.S. Beat za rok 2003, se představí Ostravě 8. dubna s aktuální vynikající sestavou svého letitého souboru Vital Information: Tom Coster (klávesy), Vinny Valentino (kytara, zpěv) a Baron Browne (basa). Oproti RhonděVI téměř dvacetiletý náskok. Lze však usuzovat, že nosná část hraného materiálu se bude skládat z posledního počinu Vitalization, přitom snad stranou zůstat nemohou ani osvědčené hity.

Basistka, zpěvačka a skladatelka Rhonda Smith přijede do Ostravy 16. dubna se svou ryze pánskou kapelou, rovněž známou jako Karma Deuce, která hraje v následujícím složení: Larry Darrell (bicí), Brandon Coleman (klávesy), Grant Nicholas (klávesy), Keith Eaddy (basa) a Tommy Organ (kytara). Od jejich vystoupení lze očekávat zejména repertoár z Rhondiných sólovek Intellipop a RS2, v úvahu však rovněž připadá dosud nepublikované skladby, popřípadě (snad) i nějaké ochutnávky z blížícího se debutu hvězdné dámské sestavy C.O.E.D., jíž je Rhonda pochopitelně členkou.

Rhonda Smith
Rhonda Smith Myspace
Vital Information
Vital Information Myspace
Ostrava Jazz Night

Tagy: Ostrava Jazz Night, Rhonda Smith Band, Steve Smith & Vital Information, Ostrava Parník

Rubrika: Články, 6. února 2008, RavenakKomentáře

21.41 - 6. února 2008

Hmm..  

lákající nabídka.. rave a nevíš náhodou vstupy?


22.42 - 6. února 2008

vstupy  

se zveřejňují na stránkách Parníku spolu s podrobnějším programem. Tipuju, že budou známy někdy v březnu.


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama