METANCITY – nejen Hip hop

Nikka Costa připravuje nové album, první ochutnávkou je song Maybe Baby! / Profil

Jedna z nejoriginál­nějších zpěvaček hudební branže, jejíž rozsah tvoří pět oktáv a jejíž hudba spojuje elementy funku, soulu, blues i popu, chystá na letošní rok nové album a podle prvního songu, který nese název Maybe Baby to opět vypadá na pořádný funkový nářez!

Nejen hlas a tvorba Nikky Costy, jež je často přirovnávána k takovým hvězdám jako Janis Joplin, Tina Turner, Chaka Khan, Prince nebo dokonce James Brown, jsou originální a výjimečné. Už dětství Nikky nebylo tak úplně běžné.

Domenica Costa se narodila 4. června 1972 v Tokiu. Je dcerou legendárního aranžéra a producenta pop music Dona Costy, který se proslavil hlavně díky spolupráci s Frankem Sinatrou, jenž se stal také kmotrem Nikky. Již odmalička se Nikka setkávala s hudebními legendami a svými budoucími hrdiny: „Bylo mi pět, šla jsem do obývacího pokoje a tam hrál nějakej chlápek na piano. Pamatuju si to tak dobře, protože mě to probudilo a já byla naštvaná. To se stávalo často, protože u nás v domě byli furt nějací muzikanti. Zakřičela jsem na něj ‚Buďte zticha!‘ a zeptala se mamky, kdo to je. Poté jsem se dozvěděla, že to byl Sly Stone. Moje mamka na to doteď vzpomíná: „Pamatuješ jak jsi vykopla z domu Sly Stonea?“

O čtyři roky později už Nikka vydala pod vedením otce své první album, které obsahovalo i cover písně Out Here On My Own ze slavného muzikálu Fame. Tento singl se dostal na první příčku evropské hitparády a také ji proslavil v Mexiku a Latinské Americe. Ačkoli Nikka okusila svět šoubyznysu už jako malá, na úspěch ve své zemi, tedy v USA si musela počkat až do roku 2001, kdy vydala desku Everybody Got Their Something. Titulní píseň se společně s megahitem Like a Feather staly jejími největšími hity. Další pecka z tohoto alba Push & Pull zazněla ve filmu BlowJohnnym Deppem a sám mistr Prince ji přezpíval s pomocí Nikky na svém DVD Live at the Aladdin Las Vegas.

Spolupráce Prince a Nikky pokračovala i na její další desce can'tneverdid­nothin' vydané v roce 2005. Vedle Prince se na ní podílel i Lenny Kravitz. Nejznámějšími skladbami jsou I Don't Think We've Met, Till I Get To You nebo Fatherless Child, jež Nikka napsala jako poctu svému otci.

O nové desce Nikky Costy toho ještě není mnoho známo. Určitě však můžeme očekávát směsici různých žánrů okořeněnou nezaměnitelným hlasem a sexuální energií, která z Costy vyzařuje. Prozatím si poslechněte pecku Maybe Baby na jejím myspace, kde najdete i výše zmiňované hity. Na závěr jeden legendární výrok: „Když mi lidé říkají, že nezpívám jako bílá holka, vše, co si myslím je jen ‚Díky Bohu‘.“

Nikka Costa Myspace
Nikka Costa – Like A Feather
Nikka Costa – Push & Pull
Nikka Costa – On My Own

Tagy: Nikka Costa, Maybe Baby, Til I Get To You, Don Costa, Fatherless Child, Like a Feather, Everybody Got Their Something, Push & Pull

Rubrika: Profily, 2. února 2008, D. DianaKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama