METANCITY – nejen Hip hop

Neznámá hvězda v kempu - Torch

Letošní Hip-Hop Kemp se pomalu ale jistě blíží. Lidé se nejvíce těší na Kontrafakt a patrně o zahraniční umělce vůbec nestojí. Naštěstí jsou tady i jiní, kteří ví, že místní kapely uvidí ještě stokrát za život.Vedle jmen jako Lootpack, 7l & Esoteric a Killa Kella se zde objeví skutečná legenda a to německý rapper Torch.
Tento třicátník se s hip-hopem seznámil na začátku 80. let. Pochází z Heisdebergu, v mládí se věnoval graffiti. Bývá označován jako první německý freestyler. Prvně rapoval anglicky, pak však začal společně s jeho crew Advanced Chemistry, do které patří také Toni L, Linguist, Gee-One a Dj Mike, rýmovat ve svém rodném jazyce. Před ním rapoval německy snad jen Falco Na kontě má vynikající album Blauer Samt s množstvím zahraničních i německých hostů. Nejlepší pecka vůbec je Wir Waren Mal Star s Toni L. Skvělý beat a nejkrutější rap, text je o tom, jak dokáží peníze změnit člověka. Byl k němu natočen parádní videoklip, kde se objevil i writer Loom. Další parádní věcí je protifašistický track Adriano, jenž vytvořil s několika dalšíma německýma rapperama, kteří si dali jméno Brothers Keepers. O žádném dalším jejich počinu nevím. Videoklip byl samozřejmě natočen také. Já osobně se na tohohle umělce těším ze všech nejvíc.
Podívejte se na jeho stránku http://www.mctorch.de a poslechněte si jeho skladby. Doufám, že při jeho koncertu nebudu pod pódiem sám.

Tagy: Torch

Rubrika: Profily, 9. května 2004, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama