METANCITY – nejen Hip hop

Michael Jackson vydá před svým dalším albem speciální edici Thrilleru k 25. výročí

I když se o tom v poslední době namluvilo víc než dost, stále není tak úplně jasné, jestli se Král popu Michael Jackson přece jen vrátí ke své kariéře nejprodávanějšího umělce všech dob. Ačkoli všechno směřuje k tomu, že se tak skutečně stane, ještě nemají fanoušci vyhráno. Věci se ale, zdá se, posouvají správným směrem. Dříve než dojde k vydání další studiové řadovky, popřípadě k vystupování s nesmrtelnými Jackson 5, Michael a jeho management zřejmě usoudil, že by bylo dobré připravit pro nadcházející comeback dostatečně úrodnou půdu.

MJ je sice už delší dobu mimo hru, když nepočítáme množství ocenění, která v posledních letech převzal, a jeho fanoušci patří k těm nejvěrnějším, pokud se ale plánuje vrátit opravdu ve velkém stylu, bude potřebovat opravdu silnou podporu. Nejednu legendu už prodeje zklamaly. Co však může Králi zkomplikovat další úspěchy, je spíše osobního charakteru. Hlas mu už totiž údajně tolik neslouží…

V každém případě, u příležitosti pětadvacátého výročí vydání alba Thriller, celosvětově nejprodávanějšího alba všech dob, vychází jeho speciální edice s novými remixy, na kterých se podíleli vedle hlavního protagonisty i Fergie a will.i.amBlack Eyed Peas, Akon a Kanye West, dne 11. února. Oficíálním singlem k edici je remix skladby The Girl Is Mine, na které spolupracoval will.i.am. Pro úplnost dodám, že oproti původní verzi, o kterou se zasloužil Quincy Jones, si výroční edici vzal na starost sám Michael. Více se dočtete v přiložené tiskové zprávě.

Hvězda na nebi populární kultury Fergie se zařadila mezi hostující umělce, kteří tvoří hvězdný line-up na speciální edici ThrillerMicha­ela Jacksona, která vzniká u příležitosti pětadvacátého výročí od prvního vydání tohoto celosvětově nejprodávanějšího alba všech dob. Najdeme na něm nové remixy klasických Jacksonových skladeb, za kterými stojí současní hudebníci Kanye West, will.i.am a Akon, a Fergie tu svým nezaměnitelným hlasem nazpívala novou verzi skladby Beat It nazvanou Beat It 2008, jíž produkoval a mixoval její kolega z Black Eyed Peas will.i.am.

Epic/Legacy Recordings mají tu čest oslavit pětadvacáté výročí vydání Thrilleru novou, rozšířenou deluxe edicí tohoto fenomenálního alba, které lámalo všechny rekordy a stalo se milníkem populární kultury. Album bude na celém světě k dostání v týdnu od 11. února 2008.

Oslavy k výročí od vydání Thrilleru vypuk­nou v prosinci 2007 a budou pokračovat v průběhu celého roku 2008, kdy vyjde nový singl a bude zahájena pestrá globální marketingová kampaň, během níž proběhne v televizi, rádiích a na internetu po celém světě mnoho zajímavých akcí.

Thriller – 25th Anniversary Edition bude obsahovat celé původní album rozšířené o sedm bonusových skladeb a DVD, na kterém najdete průkopnické krátké filmy Michaela Jacksona z Thrilleru (Thriller, Beat It a Billie Jean) a jeho na cenu Emmy nominované strhující ztvárnění Billy Jean během legendárního televizního speciálu Motown 25: Yesterday, Today, Forever (který byl poprvé vysílán na NBC 16. května 1983).

Na rozšířené verzi Thrilleru se poprvé objeví šest skladeb, které nebyly dosud v žádné formě vydány: Beat It 2008 s Fergie; nový remix Billie Jean od Kanye Westa; nová, 2008 verze Wanna Be Startin' Somethin'Akonem; will.i.amovy remixy The Girl Is Mine a P.Y.T.; a For All Time, raritní, dosud nevydaná skladba, která vznikla během nahrávání původního Thrilleru a kterou nově mixoval a masteroval Michael Jackson.

Deluxe Thriller – 25th Anniversary Edition balení bude obsahovat osobní vzkaz Micheala Jacksona pro fanoušky, který napsal speciálně při příležitosti vydání této exkluzivní nahrávky.

Thriller, které původně vyšlo před 25 lety v prosinci 1982 u Epic Records, bylo šestým sólovým albem a druhým albem s producentem Quincy Jonesem, které Michael Jackson nahrál. Thriller katapultoval tuto někdejší dětskou hvězdu, hlavního zpěváka Jackson 5, do nebeských výšin mezinárodní slávy. Michael Jackson prostřednictvím pulsujícího soundu Thrilleru uvedl do repertoáru i slovníku klubových tanečních kroků celého světa „robota“ a „moonwalk“, způsobil revoluci ve všech aspektech mainstreamové populární kultury – od rádiového vysílání po nově vznikající tvorbu hudebních videoklipů -, a díky tomu se stal nejoblíbenějším umělcem na celém světě.

Původní Thriller strávil neuvěřitelných 80 týdnů v kuse v americké Top 10, z toho 37 týdnů na první příčce. Sedm z celkových devíti původních skladeb se dostalo do Top 10 singlů v hitparádě Billboard Hot 100 a jednotlivé singly z Thrilleru se dostaly na první příčku hitparád v USA, Velké Británii, Francii, Itálii, Austrálii, Dánsku, Belgii, Jižní Africe, Španělsku, Irsku, Novém Zélandu a Kanadě.

Thriller je prvním a jediným albem v historii, které se v Americe stalo dva roky po sobě nejprodávanějším albem (1983 a 1984).

Album obdrželo 27 platinových desek od RIAA a v USA získalo dvě diamantové desky. Diamantovou nebo multiplatinovou desku získalo navíc i v Argentině, Austrálii, Brazílii, Belgii, Kanadě, Finsku, Francii, Německu, Japonsku, Mexiku, Holandsku, Novém Zélandu, Portugalsku, Španělsku, Švýcarsku a Velké Británii. V roce 1985 bylo album Thriller zapsáno do Guinessovy knihy rekordů jako nejprodávanější album všech dob a tento rekord nebyl dosud překonán.

V únoru 1984 získal Jackson rekordních 12 nominací na cenu Grammy, z nichž osm proměnil, a stal se tak držitelem rekordu co do počtu získaných cen Grammy v jednom roce. Sedm z těchto cen bylo za Thriller: Album roku; Skladba roku (Beat It); Nejlepší mužský popový pěvecký výkon (Thriller); Nejlepší zvuková nahrávka, ne-klasická (Thriller); Nejlepší mužský rockový pěvecký výkon (Beat It); Nejlepší mužský R&B pěvecký výkon (Billie Jean); Nejlepší R&B skladba (Billie Jean). (Michaelova osmá Grammy za tento tok byla v kategorii Nejlepší nahrávka pro děti – skladba nebo album, hudební nebo mluvená za E.T. – Mimozemšťan). Ten samý rok si Michael Jackson odnesl domů i osm cen American Music Awards a 3 ceny MTV Video Music Awards. Následující rok získal na 27. výročním předávání cen Grammy cenu v kategorii Nejlepší video album za The Making of Michael Jackson’s Thri­ller.

Michael Jackson, který byl v Guinessově knize rekordů jmenován „Nejúspěšnějším umělcem všech dob“, patří mezi nejuznávanější a nejvlivnější umělce populární kultury. Na předávání cen World Music Awards byl jmenován „Nejprodávanějším popovým zpěvákem milénia“ a od American Music Awards obdržel cenu „Zpěvák století“. Rovněž byl dvakrát uveden do Rock&rollové síně slávy: v roce 1997 coby člen Jackson 5 a v roce 2001 coby sólový zpěvák.

Thriller 25 Tracklist::

01. Wanna Be Startin' Somethin' – (#5 Hot 100, #5 R&B)
02. Baby Be Mine
03. The Girl Is Mine (s Paulem McCartneym) – (#2 Hot 100, #1 R&B, #1 Adult Contemporary)
04. Thriller- (#4 Hot 10, #3 Hot R&B/Hip-Hop Singles & Tracks)
05. Beat It – (#1 Hot 100, #1 R&B)
06. Billie Jean – (#1 Hot 100, #1 R&B, #9 A/C)
07. Human Nature – (#7 Hot 100, #2 Adult Contemporary)
08. P.Y.T. (Pretty Young Thing) – (#10 Hot 100)
09. The Lady in My Life
10. úryvky mluveného komentáře Vincenta Price k natáčení Thrilleru (bonus).

Dosud nevydané skladby na 25th Anniversary Edition

11. The Girl Is Mine 2008 s will.i.amem
12. P.Y.T. (Pretty Young Thing) 2008 s will.i.amem
13. Wanna Be Startin’ Somethin’ 2008 s Akonem
14. Beat It 2008 s Fergie
15. Billie Jean 2008 mix Kanye Westa
16. For All Time (nevydaná skladba z natáčení Thrilleru)

DVD

Krátké filmy

01. Billie Jean
02. Beat It
03. Thriller
04. Billy Jean – legendární vystoupení v Motown 25: Yesterday, Today, and Forever

Odkazy:

Michael Jackson Pages
Legacy Recordings
Epic Records

Tagy: Thriller, Jackson 5, Michael Jackson, Thriller 25 Anniversairy Edition, will.i.am, Akon, Kanye West

Rubrika: Články, 2. ledna 2008, RavenakKomentáře

20.46 - 2. ledna 2008

nechce se mi to cele cist  

da se to nekde poslechnout?


21.35 - 2. ledna 2008

 

youtube?


08.54 - 3. ledna 2008

original je nej  

nezni to uplne jalove, problemem vsak je, ze jakykoliv remix, cover, remake atd. vyzni hur, protoze original je proste dokonalej. Ne nahodou je Thriller nejprodavanejsi deska vsech dob.....ale urcite ji chci


18.27 - 3. ledna 2008

 

Ano, remixy se dajíposlechnout, na českých stránkách. koukni na tehnle odkaz hudba se ti spustí hned jak tam vlezeš:)

http://www.michaeljacksonweb.cz/

Jinak me osobne se nelibi ani jedna predělaná píseň, no tak možná tak jedna, není to ono:))


18.59 - 4. ledna 2008

ty vole  

to byli casy ve fanclubu MJ )))))


21.45 - 4. ledna 2008

 

fanclub už sice není, ale je ještě něco lepšího, člověk se seznámí s tolika zahraničníma lidma, všichni navštěvují český stránky, tak to je fajn:)


20.45 - 6. ledna 2008

lary  

já to poslouchal na youtube a akorát Beat It snad, a to překvapivě i s Fergie, ale spíš mi jde o beat. Ještě to poslechnu jednou, ale moc šancí tomu nedávám, ale jako reklamní tah – paráda.


15.53 - 16. ledna 2008

to Rave and all  

jj, no me se to moc nelíbí. Spíš chci novou desku:)) A pokud bude new album, tak je dobrý předskokan.

oficiální stránka nově na MYSPACE, je zde k poslechnutí hafo věci. Mimo jine i reedice avizovaný Ravem:) chekujte:)

http://www.myspace.com/michaeljackson


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama