METANCITY – nejen Hip hop

United Flavour rozbili Marley, publikum skákalo jako jeden muž / Reportáž z ostravské zastávky turné Unity

Po mírném zpoždění Vám přinášíme report z ostravského Marleye, kde se v pátek 14. prosince uskutečnil dlouho očekávaný koncert v rámci klubového turné multižánrové kapely z Prahy United Flavour. Ta je podle mě jedním z nejpozoruhod­nějších seskupení na české scéně vůbec. A když jsem si jej nechal vzhledem k nepředpokládanému časovému posunu v ostravském Fabricu, kde se zrovna natáčel další díl pořadu ČT Ladí Neladí, ujít, musel jsem to jaksepatří napravit.

Po příjezdu do klubu nás přivítal celkem nečekaný pohled. Měl jsem celkem strach jestli příjde dost lidí. Tato kapela se dá stále považovat za relativně mladou, a tak podle mého nemá ještě vybudovanou tu správnou klubovou základnu. Opak byl ale pravdou. Marley byl narvaný, a to bylo teprve nějakých osm hodin. Zbývalo docela hodně času do zlatého hřebu večera, a tak jsem se uchýlil na bar. Zhruba po hodině nastoupila předkapela. Pro mě do té doby neznámí 5a/pm, tedy 3 MC's a jedna „zpěvačka“.Kluci bez flow, ona bez hlasu. Myslel jsem, že koncert takového ražení představí lepší předkapelu. Bez zájmu. Dál to rozebírat nebudu, nemá to cenu.

Zhruba po půl hodině trápení nastoupili konečně ti, na které všichni už netrpělivě čekali – United Flavour v celé své kráse i se svou krásnou Carmen. Hned po asi dvouminutovém intru začalo peklo. Jako support se na pódiu objevili Big Familli z Martiniku, kteří byli mimochodem jedni z hostů na jejich novém albu Unity. Jednou jsem je viděl na festivalu Urban Republic a zajeli tam jeden z nejlepších koncertů. Že ti kluci opravdu umí, se přesvědčil snad každý a téměř nikdo nezůstal chladný. Po jejich úvodním songu se ukázala Carmen. O jejich pěvěckých kvalitách nemá cenu se bavit. Sice pan profesor Klezla by ji za její nosovky nepochválil, ale to ke Carmen patří. Po zhruba čtyřech zahřívacích kolech, během nichž si podmanili snad každého, se dostalo na jejich hymny.

Začalo to s Que No, kdy mě nějaký dobrák dvakrát polil pivem, jak intenzivně skákal, pokračovalo s dalšími Unity hity a končilo jejich pilotním singlem Revolution. Ten samozřejmě sklidil největší ohlas. Refrény odzpívalo publikum a Carmenino „aha, aha“ působilo až rajcovním dojmem. Bylo by však nefér vyzdvihnout jen její výkon, celá kapela táhla za jeden provaz. Zvlášť klavíristovo takové menší sólo asi v půlce koncertu, to jsem měl bradu skoro až na zem. Postupně se přidávala celá kapela. Prostě sehranost a propracovanost spojená s ohromnou show, to je hlavní síla této kapely.

Koncert trval bezmála dvě hodiny, samozřejmě byl i přídavek. Vystoupení UF mělo snad vše, co dobré vystoupení potřebuje. Asi nejvíce si na nich cením jejich přirozené vystupováni, a na Carmen je radost pohledět. Trochu mi chyběl baladický song Sad Life, ale nikdy to nemůže byt dokonalé. Po skončení koncertů začala after párty která se nesla přirozeně v duchu reggae. Za gramofony usedl Admirál Kolíbal. Tuto část už ale já popsat nemůžu. Co na závěr říct? Akci bych hodnotil jako hodně povedenou, ne-li jednu z nejlepších, na které jsem v Marley byl. Zvuk byl nadprůměrný, lidi ve varu. Jen doufám, že takových bude více.

Tagy: United Flavour, Big Famili, Admirál Kolíbal, Unity Club Tour, Ostrava, Marley, 5a/pm, Carmen

Rubrika: Reporty a fotky, 20. prosince 2007, FikKomentáře

12.44 - 23. prosince 2007

Fík  

Jestli to nechce si pořídit větší paměť do foťáku :))


fik
20.48 - 24. prosince 2007

for ozzy  

tam jsem nebyl jako fotograf:-)fotil svil ale vybil se mu fotak…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama