METANCITY – nejen Hip hop

Iva Bittová a Ida Kelarová swingují v Lucerně pro dobročinné účely / Tisková zpráva

Benefiční koncert sester Ivy Bittové a Idy Kelarové se uskuteční 5. ledna 2008 ve velkém sále Lucerny v Praze. Původně měl být uveden v květnu 2007, ale kvůli výstavě Bodies, která probíhala ve velkém sále Lucerny byl přeložen na tento lednový termín.

„Jedná se o exkluzivní jedinečnou hudební událost dvou předních osobností české hudby s mezinárodním renomé. Sestry Ida a Iva se poprvé sejdou na společném koncertě, kde budou zpívat výhradně klasické jazzové standardy za doprovodu předních českých a slovenských jazzmanů. Koncert, se nebude opakovat. Je neobyčejně náročné dostat všechny zúčastněné umělce v jeden den na jedno místo – jednak mají své závazky po celém světě a také IdaIvou poprvé výjimečně opustí své žánrové zařazení,“ říká producent koncertu Peter Serge Butko.

Ten dále dodává „Koncert bude připomínkou zlatých časů Lucerny, celý je noblesně laděný do stylu retro. Inspirovali jsme se velkými jazzovými koncerty, jaké se pořádali v 50. a 60. letech minulého století v Americe. Tomu je přizpůsobená i stavba scény, světelná a hudební režie koncertu. Část hlediště bude mít stylovou úpravu s možností sezení u stolků s lucerničkami. Obě umělkyně zazpívají slavné jazzové hity, jako jsou písně Georgia on My Mind, My Funny Valentine, Aqua de Beber a další. Diváci se můžou těšit na melancholické jazzové balady, ale také na swingové hity či bossanovy. Některé písně zaznějí vůbec poprvé jako duety obou zpěvaček. Temný hlas Kelarové v kontrastu s křišťálovým hlasem Bittové, osobní nasazení obou umělkyň na přípravě koncertu a nové hudební aranžmá v perfektním provedení slibují neobyčejný hudebně-společenský zážitek.“

Speciálním hostem bude přední světový kontrabasista George Mraz z New Yorku a kapelníkem bude fenomenální pianista Ondrej Krajňák (SR), absolvent Berklee College v USA a prestižní akademii Ferenc Erkel v Budapešti. Základní trio spolu s Krajňákem budou tvořit vynikající hráči jako Marián Ševčík na bicí a Tomáš Baroš na kontrabas. V průběhu koncertu se k této základní sestavě v jednotlivých písních připojí smyčcové kvarteto, či vokální trio. Vokály v černošském duchu připravuje Desiderius Dužda (ex člen skupiny Kale). Dále vystoupí přední primáš Ivan Herák, z Paříže přijede nejlepší český jazzový kytarista David Dorůžka, na saxofon zahraje výborný Radovan Tariška, na trumpetu Július Baroš, na perkuse Miloš Dvořáček a další. Celkově na koncertě vystoupí na dvě desítky účinkujících.

Jako host na koncertu vystoupí také slovenská jazzová zpěvačka působící v Praze Miriam Bayle, která spolu s Idou a Ivou vybírala repertoár a korepetovala. Koncert se odehrává v náhradním termínu.

Záštitu nad koncertem převzala manželka prezidenta ČR, paní Lívia Klausová a pražský primátor Pavel Bém. Výtěžek koncertu bude věnován občanskému sdružení MIRET, které se věnuje muzickému vzdělávání talentované romské mládeže. Benefice je také hlavním důvodem, proč obě sestry i další účinkující s koncertem v tomto stylu souhlasili. Veškeré informace o koncertu k nalezení na webu produkční skupiny www.sergeart.com. Předprodej vstupenek výhradně v síti TicketPro.

Tagy: Ida Kelarová, Iva Bittová, Radovan Tariška, MIRET, benefiční koncert, Lucerna

Rubrika: Tipy, 7. prosince 2007, Renata ElhenickáKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama