METANCITY – nejen Hip hop

Fiddy a spol. plnili dětské sny, Ciara přece jen vystoupila! / Report z pražské T-Mobile Arény

Je neděle. Sedím ve svém ostravském bytě. Akorát sem dočistil Air Maxy a dožehlil Billionaire Boys Club tees. Čeká mě ještě cesta do Prahy. Večer Roll Deep v Roxy. Těším se. Pouštím TV. Na MTV je Justin Timberlake's We­ekend. Hraje AYO Technology a mě opět mrazí po těle… REWIND.

Je středa. Ležím v pronajatém bytě v Praze a snažím se zjistit, jak to vypadalo v Bratislavě na Fiddym. Hodinový koncert, dva anonymní telefonáty oznamující bombu v hale, vidím fotky Ciary. Těším se na koncert ještě víc. Vystoupí Cici50? Bude v hale bomba? A bude mít koncert označení „bomba“? V devět to má začít, je třeba vyrazit.

Cesta se díky ucpané dopravě v okolí T Mobile značně prodlužuje a nabírá se zpoždění, takže začátek velké show marně utíká, jako Anglii postup na Euro. Probíhá rychlá akreditace a za zvuku Hands Up se deru dopředu. Lloyd Banks a Tony Yayo si to viditelně užívají a já se rozhlížím okolo sebe. Pohled na po strop plnou halu vás poteší. V tu chvíli se na dvou obřích obrazovkách, umístěných po bocích podia, ukáže Justin a ze sound systemu doslova zahřmí Timbalandův futuristický nájezd z AYO Technology, nejlepšího tracku z posledního Fiddyho alba. Curtis se v tu chvíli objeví na stagei, doprovázen Banksem a Yayem spolu s živou kapelou. Hala se bouří.

Následují další hity, ať už z alb minulých nebo aktuálního Curtis. A to je to důležité – hity. Fiddy je stroj na hity a celý koncert je jako Best of… Vzpomeňte si na posledních X let, kdy jste na každé party tancovali na In Da Club, P.I.M.P., Candy Shop, Disco Inferno a další. Teď jste to měli vše v hodinu a půl dlouhém, efektivně zabaleném balíčku s nálepkou G-Unit. Každý další track doprovazí počáteční nadšení publika, i když většinou při Fiddyho snaze o komunikaci to vyznívá do ztracena, 50 se nenechá a pořád se usmívá a koncert užívá. Ví, že si to může dovolit, že je pán, ať udělá cokoliv.

Nastává pro mě The Moment of Truth. Uvidím Ciaru nebo ne? Jaká je šance, že se ještě někdy objeví v naší republice, když tu prodala dvacet desek? Fiddy má krátký proslov, že to, co bude následovat, dělá poprvé v životě a je nervozní (věřte mu!). Rozjíždí beat k Can't Leave Them Alone a já čekám na Okamžik. Při „Its only been…“ mi naskakuje husí kůže, Cici přichází ze zákulisí a mi nezbývá nic jiného než skákat vysoko. Hypnotic, funky, fresh.

Ke konci samozřejmě dochází k opuštění stage celou crew, aby si je hala následně vyvolala zpět a Fiddy a spol. další tracky mění po slokách. Nemám co dodat. Fiddy předčil má očekávání. Bavil, bavil a bavil. Víc od něj nečekejte. Umí to nejlíp. Hate It Or Love It.

FAST FORWARD. Je pondělí večer. Roll Deep včera v Roxy zajeli skvělou show, ale i přesto je Fiddyho koncert ve mně stále aktuální. Jdu si pustit selekci jeho singlů a spokojeně usínat. Tohle byl nejlepší týden roku.

Tagy: 50 Cent, Curtis, Praha, Ayo Technology, The Massacre, G-Unit, T-Mobile Aréna, koncert, show, Ciara

Rubrika: Reporty a fotky, 28. listopadu 2007, DTLKomentáře

08.40 - 28. listopadu 2007

Super show  

V podstatě Best of 50 & G-Unit live. Bavil jsem se přál bych si více takových akcí. Jen škoda toho brzkého začátku.


22.26 - 29. listopadu 2007

a já se musel učit :-\  

škoda jen toho, že jsem tam nemohl. super starz mi nějak unikají, i když výjimečně jsou i penízky na ně chodit…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama