METANCITY – nejen Hip hop

Martin Jondo přijede do Prahy společně s Gentlemanem už ve středu, přečti si něco o něm / Profil

Název poslední Gentlemanovy desky Another Intensity naznačuje, že pod jejím obalem se skrývá hodně intensivní hudba. Přesvědčit se o tom můžete sami, pokud 21. listopadu vyrazíte do velkého sálu Lucerny. Gentleman s sebou přiváží svou doprovodnou kapelu Far East Band a dlouholetého přítele Martina Jondo. Jako speciální host zahrají slovenští Polemic, které určitě znáte, ale možná nevíte, že si dají na chvíli, v Praze až do příštího jara, od koncertování oddech. Pojďme si nyní představit Martina Jondo.

Martin Jondo je zpěvákem, kytaristou, textařem a vypadá to, že tohoto berlínského umělce jen tak něco nezastaví. K rastafariánství se dostal už jako čtrnáctiletý, když se svými rodiči žil na venkově severně od Berlína. V roce 2002 se Martin Jondo setkal s Gentlemanem, který právě vydal své první CD Journey to Jah. Gentlemana Martinův hlas fascinoval a nabídl mu, aby ho doprovázel na turné k právě vydané desce.

Plný nadšení přerušil Martin studia a odjel na turné, i když vzhledem k tomu, že v tourbuse už nebylo místo, jel Martin pouze jako prodejce. U stánku s tričky ale rozhodně neskončil. Každý večer ho Gentleman vyzval na podium. To bylo poprvé, kdy Martin zpíval Rainbow Warrior. Píseň, kterou složil na trávníku v severním Berlíně, aniž by si kdy pomyslel, že ji bude zpívat před vyprodaným sálem.

Po návratu se naplno začal věnovat produkci. Jako součást Gentlemanova Live-DVD vydává singl Rainy Days a jejich společná cesta se na nedlouho rozdělí. Martin hledá nový tým až najde producenta Kraans de Lutin. V roce 2005 začnou spolu připravovat první release Rainbow Warrior a nahrávat album Echo & Smoke.

Album se stalo hitem hned po vydání a Martin Jondo se stal objevem německé reggae scény. Některé písně na albu pocházejí z doby, kdy Martin s hudbou začínal, některé jsou aktuální, ale všechny překvapí svou vyspělostí. Písně nejsou nudným popisem jamajského života, všechny mají v sobě ukrytý vzkaz, sen o lepším světě, který sní jeden mladý Berlíňan:

„All I ever know is the fight for justice, all I ever know is the fight for peace …“.

http://www.martinjondo.com

Tagy: Martin Jondo, Gentleman, Rainbow Warrior, Echo & Smoke, Rainy Days, Kraans de Lutin

Rubrika: Profily, 15. listopadu 2007, LomeshKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama