METANCITY – nejen Hip hop

Praha rozplakala Gwen Stefani / Reportáž z posledního koncertu Sweet Escape Tour v Sazka Aréně

Popová princezna Gwen Stefani si vybrala v sobotu 20. října Prahu jako poslední zastávku své dlouhé Sweet Escape Tour. Pro osmatřicetiletou zpěvačku to byl (pravděpodobně) poslední solo koncert v kariéře, takže mé očekávání bylo o to větší. Ale celý večer nebyl jen o Gwen… Pěkně popořádku.

Onu sobotu byla v Praze večer pěkná zima a bylo to na lidech znát. Překvapivě málo zaplněnou Sazka Arenu se pokusila zahřát brazilská senzace Cansei de Ser Sexy (I am tired of being sexy), ve zkratce CSS Výběr této kapely považuju ze svého pohledu za skvělý (těšil jsem se na ně už na Pohodě, kam bohužel nedorazili), ale průměrné české publikum s hudebním přehledem tvořící TV hitparády bylo zřejmě v šoku. Zpěvačka Lovefoxxx a celá kapela se mohla snažit jak chtěla, ale Sazka zůstavala, až na pár (doslova) vyjímek stále jako zmražená.

Po půl hodinovém vystoupení CSS následuje skoro hodinové čekání na Gwen. Všichni netrpělivě přešlapují na místě, někteří sedí na zemi či dřepí. Najednou padne v Sazka arene tma a show může začít. Na podiu se objevují Harajuku Girls (Love, Angel, Music a Baby) s baterkami v rukou, houká siréna, na obřím plátně je velké G, začína beat k Sweet Escape, napětí vrcholí… a ve zlaté kleci přijíždí Gwen. Na sladký útěk navazuje Dreovka Rich Girl. Na podiu vše funguje. Živý zpěv, živá kapela a živá show. To ale neplatí o publiku, které je zpočátku hodne stydlivé a jakoby se bálo uvolnit a bavit se. Gwen dává vědět, že je to jeji poslední koncert v rámci turné, a o to víc je to pro ni a kapelu speciální večer, který si chtějí zapamatovat.

Následuje 4 in the Morning a další známé tracky z obou solo alb. Během pauz se Gwen snaží s publikem komunikovat, ukazuje na své oblíbence, kteří s ní zpívají nebo se viditelně baví. Z první řady zjišťuje, jak se česky řekne „líbat“, aby to zkomolila nakonec na „rybak“ a před Hollaback Girl si troufne dokonce na „Kde jsou všechny moje holky“. Sladké. Zásadní zlom koncertu přijde během známeho hitu Cool, kdy Gwen obíhá celou halu a zpíva mezi lidmi na tribuně. Hala je na nohou a cítíte tu energii a radost. Popová ikona poté i s kapelou odchází z podia, aby se zpětně nechala mohutným skandováním vyvolat zpět.

Dojatá Gwen, neskrývající slzy, zpívá The Real Thing spolu se svou ebenově černou zpěvačkou Gail Ann Dorsey. Pokud jste v tu chvíli byli s někým, koho máte rádi, gratuluji. Don't go away my love vám bude v hlavě znít pěkně dlouho. Blíží se závěr koncertu, Gwen přidává What You Waiting For a Orange County Girl, během které ukazuje na projekci fotky z dětství a puberty. Dokonce zve na podium kluka s transparentem „I have 20 years today“, aby se spolu mohli vyfotit. Následuje loučení a emoce. Bylo to užasné Praho. Bylo to úžasné Gwen. Díky.

Videa:

Gwen Stefani in Prague 1
Gwen Stefani in Prague 2
Gwen Stefani in Prague 3
Gwen Stefani in Prague 4
Gwen Stefani in Prague 5
Gwen Stefani in Prague 6

Tagy: Gwen Stefani, Sweet Escape, Praha, Love Angel Music, Rich Girl, Hollaback Girl, Cool, CSS

Rubrika: Reporty a fotky, 27. října 2007, Rich BoyKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama