METANCITY – nejen Hip hop

Klid před bouří aneb Khomator odtajňuje master plan / Navrhni cover pro první slezskou hip hop kompilaci

Pokud vám jméno Khomator není cizí, klidně přeskočte na druhý odstavec. Pro ty, co ho neznají, malé info na začátek. Khomator je jeden z nejaktivnějších MC'z na severní Moravě. Po letech tréninku a působení v kapele Vysoké komíny vydal na podzim loňského roku debutové sólo album Tři x čtyři, které sklidilo vřelé ohlasy. Od té doby jezdil koncerty, pracoval na tajném projektu a stihl nahrát několik featuringů a funny singl Čekuj můj měsíčník, který by se měl brzy objevit na mixtapu DJe Lowy. Byl také pozván na Hip Hop Kemp, kde měl možnost předvést, co v něm je, a to jako vůbec první zástupce severní Moravy. Kdo viděl, ví. Nyní se nad Slezskem schylují mračna. Ne, nejde o zátah, právě naopak. Bouře je na obzoru.

„Yes, od jara makám na nové desce, respektive na utajovaném projektu. Je čas, abych vám poodkryl své plány. Do Vánoc, nejpozději v lednu, vyjde deska, od které si slibuju mnoho. Nejen pro to, že jsem do ní vrazil veškerou energii a čas, ale hlavně proto, že bude v mnoha věcech revoluční a čekám od ní zvrat na místní scéně. Už jsem se nemohl dívat na to, jak těch pár jmen upadá v zapomění, či se o nich vůbec neví. Nemohl jsem se dívat, jak MC'z píšou do šuplíku a svůj potenciál prdí do gauče. Je třeba růst, je třeba nakopnout scénu, přinést něco, co bude další lidi motivovat. Chci movement, chci unii, spojení elementů a přínos kultuře, která pro mě není jen zasraný módní trend. Slezsko má co říct, podávám megafon. Zkontaktoval jsem lidí, kteří stojí za to, aby na této kompilaci byli, jak známé tváře, tak lidi, které možná neznají ani místní, ale já moc dobře vím, co v nich je. Obvolal jsem producenty, DJe a dlouhé měsíce jsem řešil s několika desítkami lidí projekt, který vás, pevně věřím, zasáhne,“ říká sám Khomator a dodává:

„Všichni, které jsem na tento projekt chtěl, souhlasili a aktivně se zapojili, což o něčem svědčí. Věř, že ke konci roku dostaneš CD kompilaci, kde najdeš kolem dvaceti tracků, žádné skity, pičárničky. Dostaneš CD, které je napůl moje album, napůl slezská kompilace. V každém tracku totiž najdeš mě plus moje hosty. Dostaneš CD, na kterém spolupracovalo kolem třiceti MC'z, a to nejen z Čech, ale i z polské strany Slezska! Další informace čekej koncem Listopadu. Sleduj www.khomator.com nebo www.metancity.com, kde se dozvíš vše z první ruky. Přitom se na tvorbě téhle kompilace můžeš podílet i ty!!! Stačí abys byl zběhlý v počítačové grafice a měl chuť něco vytvořit. O co jde? Khomator dává prostor všem designérům a grafikům, aby navrhli přední stranu bookletu, respektive cover desky. Vítězný cover, bude samozřejmě použit a jeho majitel dostane krom zviditelnění i věcnou odměnu. Veškeré ostatní, střízlivé covery poté zveřejním na svém webu i se jmény autorů. Deadline pro odeslání námětů je 10. listopadu. Dodržte prosím tento termín. Věříme, že je zde plno nadaných lidí, kteří se zapojí a přinesou svou trošku do mlýna.“

Jaký by měl cover být? Měl by především vycházet z toho, že je to kompilace Slezská, potažmo severomoravská, a že je určitým spojením lidí, kteří žijou v tomto kraji. Jak to uchopíte, nastylizujete a ztvárníte necháváme na vaší fantazii. Jiné podmínky nejsou. Mohou se zapojit i designeři mimo náš region, samozřejmě. A ještě poslední důležitá věc. Název desky je Khomator uvádí Silezja Unja!.

Těšíme se na vaše práce! Jakékoliv dotazy a náměty posílejte na khomathor@seznam.cz

Silezja Unja pytšo!

Tagy: Khomator, Khomator uvádí Silezja Unja, cover, design, contest, severní Morava, hip-hop, hip hop, Slezsko

Rubrika: Články, 24. října 2007, TZKomentáře

15.30 - 24. října 2007

 

tak to jsem zvědavý :)


01.57 - 25. října 2007

Zvědavost sama  

Bude to ve stylu Strange Fruit Project?Tomu nevěřím ani za mák,ale kdyby náhodou......:)))))


07.04 - 25. října 2007

 

Khoumák je jak rozjetý vlak…Big Up!


11.55 - 25. října 2007

kresli čmárej  

těším se......na final booklet…a final poslech!!


jay
13.21 - 25. října 2007

…krupik......  

jiri ty toho nenechas ze?:-)


15.26 - 25. října 2007

BIGGG UP!!!  

Khoma davej…natrhneme prdel čechám?


19.43 - 25. října 2007

1/2 offtopic  

Kdy má vyjít ten Lowův mixtape?

No a Khomatore jeď, těším se ;)


00.33 - 26. října 2007

Jajko alias Jay  

Čeho jako mám nechat.Vždyt je to pravda.Nebudu se furt opakovat.Sám moc dobře víš,jak to tady s hudební scénou u nás vypadá.A rýpat?To budu furt,vždyt mě přeci znáš,co jsem za svinu.


13.50 - 26. října 2007

Khomator  

čau khomátore :) už sem redy for yo … takze napis mi na mejla, co bys to chtěl navařit. zatim čest


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama