METANCITY – nejen Hip hop

Cali P a Black Phantom, to je reggae hvězda, která zazáří v Praze, Brně, Jihlavě a Zlíně / TZ

Letošní podzim nepřeje jen fanouskům jazzu, funku a hip-hopu. Na to své si jistojistě přijdou i nadšenci prosluněných houpavých rytmů, které ztělesňuje švýcarsko-jamajská dvojice Cali P a Black Phantom. Ta vystoupí v tuto sobotu 20. října ve zlínském klubu Golem společně s domácími Lion Movement, aby tak zahájili turné o tří zastávkách po České republice. Lion Beatz Foundation Tour 2007 proběhne koncem října v Praze, Brně a Jihlavě. Hlavní hvězdy bude doprovázet americký majitel šestnácti vinylů General Malice, australský jungle a breakcore DJ a producent Unsoundbwoy, belgický pán energie Raggamuffin Whiteman a v neposlední řadě tuzemský raggajungle soundsystem Zero Sound. Cali P patří k nejvýraznějším novým evropským reggae senzacím, jeho vystoupení jsou údajně pověstná a ještě se prý nestalo, aby z nich někdo odcházel nespokojený. Více v přiložených biografiích.

Cali P

Nová evropská reggae senzace jménem Cali P (Pierre Nanon) se narodila před jednadvaceti lety na malém karibském ostrůvku v Guadeloupe. Vzhledem k tomu, že byl synem nadaného hudebníka, měla hudba na jeho život velmi silný vliv a Cali P začal už jako tříleté dítě hrát na bicí. Inspiraci ke své tvorbě čerpal napříč širokým rozsahem žánrů jako reggae, dancehall, soul, jazz, rock a částečně také z pop music. Stejně jako projevoval své výjimečné nadání při hře na bicí, také prokázal své dovednosti v psaní textů, se kterými začal ve svých čtrnácti letech.

Skutečný průlom ale přišel poté, co se připojil ke Gideon Soldiers Sound v roce 2000, což rozběhlo jeho dancehallovou kariéru. Začal se objevovat na všech švýcarských reggae a dancehallových akcích, kde si lehce získával publikum svou jedinečnou smělostí a mohutnou energií vydávanou ze sebe na pódiu. Nezaměnitelným a krásným hlasový talentem v působivé kombinaci s výtečným lyrickým obsahem a poutavým projevem uchvátil veškeré své publikum. Cali P je umělec, kterého pokud jednou spatříte, tak na něj nikdy nezapomenete. Po jeho koncertech vždy odcházely tisíce spokojených posluchačů napříč hranicemi a kontinenty. Objevil se ve spoustě zemí – USA, Německo, Švédsko, Rakousko, Francie, Itálie, Nizozemí, Slovinsko, Itálie a má výsadní postavení v Africe a také v jeho rodném Guadeloupe.

Jeho první singl Forward byl vydán na labelu Pow Pow Productions v únoru 2005. Nyní se očekává vydání debutového alba tohoto progresivního umělce, které již brzy vyjde pod názvem Lyrical Fire. Cali P žije poselstvími, která vyslovuje. Je to pravý, mladý a nadaný rasta s pozitivním a poctivým poselstvím, které vyjadřuje unikátní skromnost a pokoru, která sálá na každého, kdo měl to potěšení se s ním setkat na jeho úchvatném vzestupu. Jeho písně ho opatřují pevnými základy a umožňují mu udržovat své příznivce v netrpělivém očekávání toho co právě přijde. Ať už vystupuje na světových podiích jako sólo umělec, po boku Wissie Assassination nebo s DJem, je Cali P bezpochyby novou senzací na evropské reggae a dancehall scéně.

Black Phantom

Black Phantom je selector pocházející přímo z Jamajky. Díky způsobu jakým dokáže přivést lidi do varu a udržet je na parketě, se velmi rychle dostal do podvědomí širokého obecenstva. Ve svých jednadvaceti letech se také přestěhoval do Švýcarska. Ale ani studené počasí nemohlo zastavit Blacka dál hrát jeho hot sety. Je to právě jeho vášeň v kombinaci s dynamickým mícháním rytmů, jeho osobností a energií, která nutí lidi tančit a dává jim tak zcela nový zážitek z vnímání hudby, který si s sebou odnášejí.

Více informací o turné zde
Fotky: Reggae Photos a Black Phantom

Tagy: Cali P, Black Phantom, reggae, Švýcarsko, Lion Movement, Pow Pow Productions, Forward, koncerty

Rubrika: Články, 14. října 2007, Ravenak / KazikKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama