METANCITY – nejen Hip hop

Dreadsquad za týden v Ostravě, jsi připraven na party?! / Profil mezinárodně uznávaného soundystemu

Jak jste již mnozí zaregistrovali, v pátek 19. října vystoupí na akci Still Blazin' v ostravském klubu Chlív jeden z nejlepších polských dancehallových soundsystémů, Dreadsquad z Lodže. Jistě to bude velký bashment, proto přinášíme krátký profil soundu. Dreadsquad hrají výborné remixy a blendy, které se inspirují množstvím stylů. Kliasický současný hip-hop, funk, soul, disco, v prvé řadě samozřejmě reggae, dancehall a ska, to všechno charakterizuje jejich sety, jež slibují perfektně strávený večer a neskutečnou porci zábavy.

DS vznikli v roce 2001, kdy si je pro své potěšení založil lodžský fanda reggae a dreadlocks MMF. O rok později se přidal Funksion a DS jsou kompletní. Rozjíždějí prví párty, které mají takový úspěch, že jim okoli Lodže přestává stačit a rozšiřují své působiště na celé Polsko, kde se setkávají s perfektní odezvou na svoji produkci. Mimoto si DS zařizují studio, kde mohou vyrábět své remixy originálních jamajských riddimů a kde vznikají dubplaty od nejvyznámejších polských soundů a zpěváků, jako jsou Eastwest Rockers v čele s Ras Lutou, Juniorem Stresem, Grubsonem a mnohými dalšími.

Jejich kvalita se potvrdila v roce 2003 a 2004, kdy vyhráli velmi respektovaný ogolnopolský Clash. Od té doby uspářádali již na stovky akcí po celém Polsku, ale i v Holandsku, Německu, Velké Británii, Rakousku, Portugalsku, Litvě, Slovensku a nyní porvé i v Česku, a to v ostravském Chlívu. Dreadsquad zatím vydali čtyři mixtapy. Ten poslední Back in Town letos, straší lze stáhnout na dancehall.cz v sekci mixy, jeden regulerní vinyl remixů Play That Blend, před dvěma lety producentské album Dread za dredem na Tedeho labelu Wielkie Joł. Významná je také jejich učast na projektu Polsky ogien ve spolupráci s německým Pioneerem. Kromě hraní na parties se DS věnují produkci vlastních riddimů, na kterých s nimi spolupracují přední polští zpěváci a rappeři.

Doufám, že jsem vás již dostatečně navnadil a nenecháte si tuhle skvělou partu ujít. Dreadsquad se objeví na vokálu s polským rapperem Grubsonem.

Diskografie:

Na dobry poczatek – Mixtape 2003
Raggamafia – Mixtape 2004
WySOCA Temperatura – Mixtape 2004
Dread za dreadem – Producers Album – Wielkie Joł 2005
Play That Blend – 12" with blends and remixes 2006
Back in Town – Mixtape 2007

Dreadsquad Soundsystem
Dreadsquad Myspace
Still Blazin

Tagy: Dreadsquad Soundsystem, Wielkie Joł, WySOCA Temperatura, Dread za dreadem, Funksion, Chlív, Ostrava, koncert, party, Back in Town, MMF

Rubrika: Profily, 12. října 2007, PayaKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama