METANCITY – nejen Hip hop

DJ Revolution slovy Fukkela aneb Torq live, živější než obvykle! / Report

Na sobotní noc jsem se těšil nejvíce ze všech dnů. Byla ve jménu těch nejzajímavějších jmen letošního Hip Hop Kempu. Sranda byla ta, že jsem již předem věděl, že Dilated Peoples propásnu. Dokonce jsem věděl, že propásnu i Redmana. Doufal jsem však, že stihnu alespoň jeho druhou půlku koncertu. V tu dobu, od půl noci do dvou, bylo totiž mou povinností hrát v Nokia hangáru. Jedno bylo však jisté. Speciální událost, která byla jistější než smrt. Záležitost, na kterou jsem se těšil ze všeho nejvíce. Dalo by se to přirovnat k takovému menšímu peklíčku. Ve skutečnosti to však bylo pořádné peklo na zemi!

DJ Revolution měl hrát hned po mně, čili od druhé hodiny ranní. V průběhu mého setu proběhl klasický stav, když je zrovna na „main stage“ nějaká „main star“. Zhruba půl mého hraní bylo v hangárů cca pět a půl hiphopáka a pár dredařů, které jsem nalákal na reggae věci. Ono hrát v době kocentru Dilated Peoples není žádné pošušňáníčko, ovšem mně to nakonec ani trošku nevadilo. Užíval jsem si to parádně. Později jsem však zaznamenal, že očekávaný nářez se blíží. Jednak už tak o půl druhé se začali lidi sbíhat jak čmely na pivínko. A taky kolem poletoval pan Affro a zařizoval vše potřebné. Bylo to fajn, lidi tančili. DJ Revo měl půlhodinové zpoždění a já si to pěkně užíval. Nově přicházející lidé ostřili zrak, kdo že je vlastně za gramofony.

Bylo to tam. V půl třetí mi přeběhl mráz po zádech. Jakoby za mnou stála samotná smrt. Otočím se a za mnou sympatický chlapík. Podal jsem mu ruku na pozdrav a on mi s ní potřásl jako dýdžej dýdžejovi, ovšem tak pevně asi jako Segal po třiceti letech Aikida. Ale bylo to takové upřímné a chlapácké. Pro mne jednoznačně spolu s tím, co následovalo, můj největší osobní zážitek letošního Kempu. Než jsem dojel poslední dvě desky, Revo si nachystal vše potřebné, tedy především notebook a Torq (obdoba Serato Scratch Live, více v diskusi) spolu s dalšími potřebnými sračičkami. Po té jsem strategicky vyklidil bojové pole a vzal jsem to úprkem rovnou před repráky, kde už nedočkavě křepčili kolegové Spinnhandz, Maztah a Chocolatic. Spino mi hned podával bílý rum a já nedodmítal.

DJ Revolution hrál opravdu neuvěřitelný set. Nikdy jsem nic podobného neslyšel. V podstatě nešlo o hraní party desek a nešlo ani o klasický showcase. Dalo by se říci, že se to pohybovalo někde mezi a přitom to bylo něco zcela ojedinělého. Každopádně až v tento den (noc) jsem zažil na vlastní uši a srdce, jaké možnosti Torq skrývá, zvlášt když za ním stojí někdo takový jako DJ Revolution. Z repráků se místy valila smršť klasických oldschool pecek, převážně pak hip hop 90's, místy však beaty mně naprosto neznámé. Často jen instrumentálky či jen jejich úryvky. Revo do nich skrečoval akapely takovým způsobem, že i ostřílení skrečmajstři stojící kolem mne pískali nadšením. K jeho skrečům mohu říct asi jen to, že byly neskutečně přesné a čisté, velmi zábavné a parádně lahodily uchu. Totiž mám pocit, že moc neholdoval cirkulárkosamplům, ale ve větší míře skrečoval slova a hlášky a pak samé lahodné cuty.

Instrumentálky a klasické skladby střídal rychleji než pornoherec holky ve filmu. Neopomněl kultovní pecky, jako například Sound of da Police, kdy do originálního instra naprosto dokonale skrečoval akapelu a pak nechal dál jet kousek skladby. Lidi řvali jako čtyřprdelní opice! Stejně jako když hrál Dr. Dreho a v refrénu promíchl skrečem „parararará, it´s the madafakin DJ Revolution. No a v tomto ladně masakroidním duchu se to neslo po celou dobu. Líbilo se mi, že instrumentálky, songy, předpřipravené samply a sekvence střídal velmi rychle, čímž byl set velice živý a energický. Především pak šlo o to, že díky Torqu se set vymykal zažitým standardům. Bylo znát, že některé skladby byly v podstatě předpřipravené sekvence, ze kterých pak Revo doslova bleskově a kulinářsky míchal jeho šílenou show. Čili suma sumárum, mými slovy tak jak jsem to viděl a slyšel a tak jak jsem to vnímal, to byl jednoznačný a zajebistý masakr až do konce.

Vlastně konec jsem neviděl. Tu noc jsem byl unavený. Dvakrát jsem hrál a kryl záda Khomatorovi při jeho našlapaném kocertu. Pak to peklíčko všude kolem (a Spinův bílý rum) zapříčinilo, že jsem se i se svými deskami vypravil do backstage. Nutno poznamenat, že dav kterým jsem se probíjel byl nakonec velmi masivní. Každopádně DJ Revolution zajebal krutou show! Takovou jako žádný DJ na letošním Hip Hop Kempu. Ani kdyby tam hrál DJ Zakňiaktel. No no no, už to nebudu rozvádět. Who was there, enjoyed it. Who wasn't, his mistake. God bless you all.

Tagy: DJ Revolution, Hip Hop Kemp, report, reportáž

Rubrika: Reporty a fotky, 2. září 2007, FukkelKomentáře

16.16 - 2. září 2007

 

yo man dik za report zatial nikto o revolutionovy na HH kempe nepisal i ked to bol pre mna osobny HIGHLIGHT – ale vedel som do coho idem pretoze som ho pred nejakym casom videl vo viedni vid foto report :

http://hip-hop.sk/…-foto-report

vo viedni hral este zo Serata , na kempe hral uz z Torq -u ( obdoba Serata – ale od firmy M -audio ) pouzival i Pad kontroler – prepojeny cez MIDI – Serato bude mat tuto funkciu az vo verzii (1.8) … momentalne 1.7.3

Torq dj Revolution-a sponzoruje obojstranna symbioza = Revo poskytuje tvar a promo zaco dostava nemaly cash, sam som bol zvedavy ci Torq je lepsi od Serata ked nan presiel, ale dozvedel som sa ze i ked Serato ma nenahraditelny software i ked momentalne sa neda pripojit na PAD kontroler (nieco ako MPC – prepojene s PC notebookom ) vsetko je o zvyku

dj Revolution a Torq- reklamne video: http://www.youtube.com/watch?…

dj Revolution a Serato u neho doma (starsie video): http://www.youtube.com/watch?…

sam som zvdavy ci vlastne bude aj nejaky fotoreport kde bude vidiet Revolutiona alebo vsetci boli na Redmanovi :)


20.17 - 2. září 2007

Mr. Zakool  

Dík za opravu my man! Vím, že Revo hraje ze Serata a je fakt, že ta věcička vypadala jako Serato, tudíž jsem měl v hlavě jasno :-D Ale čéče ani nevím, že existuje něco takového od konkurence (Final Scratch nepočítaje). Jinak počítám, že jsem jediný s reportem z Revolution-a a taky si myslím, že fotoreport snad nikdo nevychytal, jelikož jak jsi řekl správně, všichni byli na Redmenovi :-) Měj se kámo a dík za ten večer! Bylo to velmi cool, Zakool ;-)


21.44 - 2. září 2007

tak a dost  

ted sem se fakt nasral )))


15.06 - 3. září 2007

mix?  

Ten set se asi nedá někde stáhnout, co? :-)


20.43 - 9. září 2007

 

upraveno, opraveno. Díky Spinovi za technický support :)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama