METANCITY – nejen Hip hop

Hip Hop Kemp startuje dnes večer / Proč chci jet na Kemp?

Pokud si chcete ušetřit páteční tlačenici u vstupu, patrně stejně jako já a několik tisíc dalších vyrazíte již den před oficiálním začátkem festivalu s atmosférou – Hip Hop Kempem. Pořadatelé se po zkušenostech z minulých ročníků, kde se ve stanovém městečku nudilo až příliš fanoušků hip-hopu, rozhodli vyjít všem nedočkavcům vstříc. A zatímco ještě minulý rok byly připraveny jen dva hangáry, kde hráli DJ's – Fattee jeď, premiéra Boty nejlepší – letos si budete moct užít stageí hned několik, přičemž na jedné se představí i nejkrásnější tvář festivalu Yarah Bravo. Rozhodně chvályhodný krok.

Jak jistě víte, před několika dny proběhla na našem webu soutěž o celkem čtyři volné vstupy na tuto akci. Ty obdrželi ti, kteří nejlépe sepsali, proč musí na Kemp zrovna oni. Jeden náš redaktor, Freezing, dostal podobný nápad, a kdyby nebyl členem týmu, rozhodně by skončil v soutěži na prvním místě. Ukázal jsem jeho příspěvek jednomu z pořadatelů a ten byl tak nadšený, že nakonec Freezingovi zařídil jeden lístek. Hip Hop Kemp si zkrátka váží svých fanoušků.

Redman, M.O.P., Heltah Skeltah, Dilated Peoples, Black Milk a několik set dalších umělců ze všech elementů hip-hopu se sejde během tohoto víkendu na letišti poblíž Hradce Králové s jedním cílem – užít si tuhle speciální akci tak, jako by nebylo žádné zítra. Jestli ještě váháte s odjezdem, dovolil jsem si přepsat Freezingovy postřehy z minulých let. Některé vás pobaví, jiné zarazí, přesto jsou všechny natolik výstižné, že bych se pod ně mohl klidně podepsat.

Proč chci jet na Kemp:

Protože to je jediné místo na světě v jedinou a neskutečnou dobu, kdy si vážně připadám, že vypadávám z běžného životního rytmu.

Protože to je místo, kde je jedno, odkud jsi nebo kdo jsi, protože to je místo, kde záleží jenom na tobě, jak si dobu strávenou tam užiješ.

Protože to je místo, kde když si strávenou dobu tam neužiješ, tak toho můžeš litovat celý rok.

Protože to je místo, kde se po roce potkávají lidé, kteří se třeba celý ten rok neviděli (a to je vždycky krása – dokud neodjedou a je jim to zas líto).

Protože to je místo, kde si vedle tebe staví stan Holanďan a poprosí tě, jestli mu nepomůžeš, a za zádama ti do toho krutě freestyluje nějaký no-name Němec.

Protože to je místo, kde ‚být Slovan‘ znamená naprosto něco jiného a rozhodně ne bezvýznamného než kdekoli jinde (a to se mi líbí).

Protože to je místo, kde si najednou po tom roce řikáš, že ten svět není zas tak zlý, když jsou i lidi, jako ti, co se tam sejdou.

Protože to je místo, kde mi nezáleží na penězích, protože to, co se tam nechá, za to vždycky stojí (naštěstí nikdy nemám dost peněz, takže si to i pamatuju).

Protože to je místo, kde když ráno vstaneš, určitě víš, že dneska se nudit nebudeš a dost často to začne už tím probuzením.

Protože to je místo, kde si snad nejdéle z celého roku se svými „nejbližšími“.

Protože to je místo, ze kterého když se vracíš, tak minimálně měsíc nemluvíš o ničem jiném.

Protože to je místo, ze kterého když se vratím, tak nejpozději na Vánoce z celého srdce chceš, aby to všechno bylo znovu.

Protože to je místo, o kterém víš, že tam nikdy nenajdeš to, co ti řeknou, ale nakonec to je stejně jedno, protože tam toho je víc než kdekoli jinde.

Protože to je místo, kde i když nepřijde top sell-out star, tak každý večer uvidíš několik legend, který ti nakonec klidně i poděkujou za zážitek.

Protože to je místo, kde je před ČR schopný kleknout celý svět.

Protože to je místo, kde s tebou najednou kempuje vždycky pár desítek tisíc lidí.

Protože to je místo v dobu, ve kterou tě přes úplně neznámé město doprovází třeba i pes a ty víš, že když za ním půjdeš, dojdeš dobře.

Protože to je místo, kde na těch pár dní získáš pocit, že i ve střední Evropě heslo ‚hip hop je život‘ není až tak úplně klišé.

Protože to je místo, kde se dokonce i po mně dívaj holky a dokonce i cizinky.

Protože to je místo, kde vždycky ztratím hlas.

Protože to je místo, kde heslo ‚s atmosférou‘ není parázdný marketingový tah.

Protože to je místo, kde nikdy nestihneš vidět všechno, co chceš.

Protože to je místo, kde určitě jednou vzniknou vynálezy jako teleport a stroj času, protože nikde jinde nejsou tak potřeba.

Protože to je místo, kde můžu uspokojit svoji zálibu ve sledování a bytí součástí ohromného davu.

Protože to je místo, kde když se zastavíš mezi několika tisícema, co se hýbou do jednoho rytmu, reagují na něj stejně a dokonce i vědí, od koho je a často o tom člověku vědí, co rád snídá (aniž by to museli psát v Blesku), tak si na tu chvilku snad i uvědomíš, kolik energie na světě může i být.

Protože to je místo, kde by měli měřit počet zvolání ‚when I say hip, you say (hop)‘ a ‚make some noise‘ a udělat podle toho nějakou veličinu.

Protože to je místo, kde když se ráno probudíš, tak víš, že včerejšek měl opravdu smysl minimálně v tom, že tě naplnil.

Protože to je místo, kam si nejedeš pro zážitek, ale kam si všichni jedou udělat jeden velký společný zážitek.

Protože to je místo, kde by ti vážně nevadilo, že za rok se vrátíš a bylo by to úplně stejné.

Protože to je místo, kde vidíš, že výrok ‚hip hop is dead‘ není zatím až tak moc pravdivý.

Protože to je místo, kde prakticky neustále žiješ pouze přítomností – snad jediné výjimky tvoří vzpomínky na předchozí roky.

Protože to je místo, na které se celý rok těší každý atom, který kdy byl součástí mého těla.

Protože to je místo, kde každý, třeba jinak i ten nejvšednější, okamžik je prožitý na maximální možné úrovni a ty nejlepší i na vyšší (následky netřeba hledat dlouho).

Protože to je místo, kde ti za den stačí naspat i pár hodin a přitom tě tam stejně něco pořád udržuje aktivnějšího než normálně.

Protože to je místo, kde si připadáš, že na věku fakt nezáleží.

Protože to je místo, kde se najím nejvíce čínského jídla za celý rok.

Protože to je místo, ze kterého když se vracíš, tak zjistíš, co to je únava.

Protože to je místo, kde je vždycky krásně.

Protože to je místo, kde si rád koupíš lístek i půl roku dopředu, aniž bys veděl, o co přesně půjde.

Protože to je místo, kde potkáš lidi s tolika různými pohledy na jednu subkulturu a přitom všichni jsou schopný respektovat ten tvůj a hlavně jsou schopný si to užívat.

Protože to je místo, o kterém když se bavíš s někým, kdo tam nebyl, tak je lepší jenom stát a dělat, že hledáš vhodný slova (vyprávění je vlastně skoro stejný nesmysl jako pokus o sepsání důvodů, proč tam chci jet).

Titulní foto: Eri-Ador&G4

http://www.hiphopkemp.cz

Tagy: Hip Hop Kemp

Rubrika: Články, 23. srpna 2007, Ravenak / FreezingKomentáře

00.13 - 23. srpna 2007

 

Nechci být negativní, ale tohle platilo na Cihelně, teď už je to dávno pryč..jinak ale pěkně napsáno;)..


02.26 - 23. srpna 2007

 

hhk už neni co býval, ale stále se tam těšim na tu kalbu se známejma i neznámejma který rád poznam… tak co rave zakalíš???


04.07 - 23. srpna 2007

D_D  

já? v mém věku??:)

asi jo)


09.09 - 23. srpna 2007

„Protože to je místo, kde vždycky ztratím hlas.“  

muheheh :D


11.15 - 23. srpna 2007

ravenak  

Dobre napsane nasel jsem si dost duvodu proc jet promeskal jsem akorat prvni ale stejne uz to neni to co to byvalo.ale stoji to za to porad.smrt corkarum


11.22 - 23. srpna 2007

 

God Bless Freezing :)


11.32 - 23. srpna 2007

vašíku  

dnes večer si tě najdu ))


12.45 - 23. srpna 2007

štěstí?  

tak ti ještě jednou děkuju! až budu mít penízky, tak ti to všechno někde pěkně vrátím ;-)

snad tam nechcípnu hlady :-)

jinak za pár z těch věcí bych se asi 100% nepostavil a Kemp rozhodně není, co býval. pořád ale ten minulý ročník ještě měl hodně co do sebe. uvidíme, jak tenhle teď… a valte všichni do Hradce!


12.47 - 23. srpna 2007

2 fosko  

abych měl ten správný jižanský přízvuk :-D


14.02 - 23. srpna 2007

Freezing  

tak já teda přijedu ;)

Jo a nepodceňuj se – „Protože to je místo, kde se dokonce i po mně dívaj holky a dokonce i cizinky.“ :))


19.29 - 23. srpna 2007

 

přesne „cihelna forewer“ ! Zažila jsem „skoro“ :) všechny kempy…a i když sice ještě nevím a ani netuším jaký bude tento ročník, tak vím že ten první byl stejně nejlepší. I přesto se těším na rychlý tři dny, jelikož to co člověk má nejradši trvá vždycky jen chvíli. Zdarec na kempuuuu!!!


20.28 - 23. srpna 2007

JO!  

Hej tak tohle si tisku a připíchnu na stožár nové město na moravě!! dost dobrý FREEZINGu


15.54 - 15. prosince 2007

supeeer=)  

Mockrát děkuju za inspiraci,kterou sem po precteni tohoto clanku dostala…Na HH kemp se letos urcite vydam…je to uzasne napsany..


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama