METANCITY – nejen Hip hop

Je to tady! Talentovaná kráska Alicia Keys vydává letos v listopadu své třetí studiové album As I Am! / Připomeňme si její dosavadní kariéru

Konečně ale přece! Po čtyřech letech vydává Alicia Keys další studiové album s názvem As I Am (Taková jsem já), které má být jejím nejprogresivnějším v celé kariéře. As I Am se pyšní hvězdnými spolupracovníky, mj. John Mayer, Linda Perry, John Legend, Timbaland, Jack Splash nebo Kerry Brothers, a už podle těchto jmen sami poznáte, že Alicia tentokrát skutečně překračuje hranice R'n'B, soulu a hip-hopu a sahá i do rockových vod. Sama zpěvačka o své nadcházející desce tvrdí: „Deska je jako hrnec na plotně, který pěkně vaří.. Takhle horký je to!“ Já, osobně jsem na tenhle hrnec pěkně zvědává a už se nemůžu dočkat 12. listopadu, kdy jej vydavatelství Sony BMG pustí do světa.

Podle mě je Alicia Keys jednou z nejnadanějších umělkyň dnešního hudebního průmyslu. Její hudba je jedinečná, texty nepostrádají hloubku a už vůbec ne emoce. Když v roce 2001 vydala své debutové album Songs in a Minor zaplnila tak díru nejen na hudebním poli, ale vryla se do srdcí milionů fanoušků. A to doslova, po celém světě se ho totiž prodalo jedenáct milionů. První singl Fallin se držel po šest týdnů v čele U.S. Billboard Hot 100. Za tuto píseň dostala také rodačka z Harlemu, která na jedné straně obdivuje dílo Frederika Chopina a na druhé si přála mít na svém nejnovějším počinu White Stripes, jednu ze svých devíti Grammy, a to za skladbu roku. Pokud jsem u výčtu jejich ocenění tak dále obdržela jedenáct Billboard Music Awards a tři American Music Awards. I další singly z tohoto alba A Woman's Worth nebo předělávka od Prince How Come You Don't Call Me byly neméně úspěšné.

Po dvou letech vydala slečna Keys velice osobní album The Diary of Alicia Keys. To bylo velice dobře přijato kritiky i širokou veřejností, počet prodaných kusů přesahuje osm milionů. Singly You Don't Know My Name a If I Ain't Got You dosáhly vrcholu Billboard Hot 100 a i další singl Diary s featuringem od R&B kapely Tony! Toni! Toné!, kde mimochodem působil i velmi ceněnný producent Raphael Saadiq, dosáhl první desítky. V roce 2004 pak natočila velice úspěšný singl My Boo se zpěvákem Usherem, za který byla také nominována na Grammy za nejlepší R'n'B song roku. O rok později pak za spolupráce MTV vyšlo album Unplugged. Během tohoto live session Alicia přidala i zbrusu nové aranžmá hitovky A Woman's Worth a funkové Heartburn. Jedna část Unplugged zahrnuje i vystoupení s hosty, jako např. s Damianem Marleyem, Commonem nebo Mos Defem.

V posledních letech se ale Alicia neprojevuje pouze v hudebním světě, ale také se několikrát podívala na filmové plátno. V lednu tohoto roku měl premiéru akční film Smoking Aces, kde se po boku Bena Afflecka, Andyho Garcii nebo Commona objevila coby atentátnice Georgia Sykes. Nutno podotknout, že za tuto roli se Keys dostalo patříčné chvály. 24. srpna má premiéru její další film The Nanny Diaries, v němž si Alicia zahraje společně se Scarlett Johansson. Tím ale její herecká kariéra nekončí. Na rok 2008 se připravuje natáčení filmu Composition in Black and White o pianistce ze čtyřicátých let minulého století Philipě Schuyler, ve kterém rovněž uvidíme vynikající Halle Berry. Mimo to, že je Alicia skvělá zpěvačka a herečka, tak se také aktivně věnuje humanitární činnosti. Je mluvčí nadace Keep A Child Alive, která pomáhá lidem nakaženým virem HIV a AIDS v Africe. A na podporu této kampaně dokonce natočila společně s BonemU2 cover od Petera Gabriela a Kate Bush Don't Give Up (Africa).

Videoklipy:

Fallin
A Woman's Worth
If I Ain't Got You
You Don't Know My Name
Karma

http://www.myspace.com/aliciakeys

Tagy: Alicia Keys, As I Am, Linda Perry, John Legend, Jack Splash, Timbaland, John Mayer

Rubrika: Tipy, 21. srpna 2007, D. DianaKomentáře

10.58 - 22. srpna 2007

i love u alicia  


13.43 - 25. srpna 2007

love  

Alicia je mozna uplnej moje nejoblibenejsi moderni r&b zpevacka, takze Beato, diky!


18.03 - 27. srpna 2007

Danny  

Není zač!:)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama