METANCITY – nejen Hip hop

3. útok hip-hopu / report

V pátek 19. března se uskutečnila v prostorech klubu Fabric již třetí akce se jménem Attack Of Da Hip Hop. Line up sliboval dokonce i poprvé zahraniční návštěvu a to v podobě polské skupiny RapO.R.T. Dále byl na programu východočeský Špatnej Wliw, v jehož sestavě se krom Dj Zera, který mimochodem nedorazil, dvou mc‘s Cáby a Batmana nachází i producent a saxofonista v jedné osobě pan Side. Poprvé se na Attacku objevil i plánovaný breakdance. Utkat se mezi sebou měli Millenium B-boys, Offside a Up Ward Breakers. Mezi skupinami a breakem hráli Dj‘s Kika, Emitt a Česki, který však nebyl na plakátě a uvádění toho všeho patřilo Kubáncovi a pánovi v tričku Phat Farm, kterého neznám.
Když jsem dorazil na místo určení hrála Kika. Na to, co přesně hrála si už moc nevzpomínám, ale zdá se mi, že jsem zaslechl i Barryho Whitea. Takže paráda. Breakovat se nejdříve mělo přímo na pódiu, avšak po vyzkoušení staršími se nakonec pořadatelé rozhodli, že se bude bezpečněji breakovat na tanečním parketě. Ten už při mém příchodu byl solidně zaplněn rozcvičujícími se b-boyi. Up Wardi nakonec nedorazili, ale zahlédl jsem tam někoho z Next Breakers. Samotný battle, pokud tedy nějaký byl, jsem také příliš nesledoval, takže mě budete muset omluvit.
Jako první ze skupin se předvedli Poláci. Nikdy předtím jsem o nich neslyšel, tak jsem byl na ně celkem zvědavý. Těšil jsem se, že uvidím výborný rap, na jaký jsem z Polska zvyklý, namísto toho jsem však viděl akorát dva rappery, kteří měli co dělat, aby vůbec udrželi rytmus a jednu rapperku s tak vysokým hlasem, že mi decentně trhal ušní bubínky. Koncert odehráli z cédéček, o jejichž pouštění a také o povzbuzování se staral Fini. Lidi pařili jen co je pravda. Zda to však bylo díky umu nebo díky polštině se můžeme jen dohadovat. Špatnej Wliw se mi líbil víc. Hoši z Východních Čech se uvedli skvělým jazzovým intrem a vůbec celkově byly všechny skladby jazzově naladěné. Kdo čekal hardcore, byl patrně zklamán. Mě se líbili. Jen škoda, že se s Emittem zrovna dvakrát neshodovali a bylo to znát.
Lidí zrovna moc nedorazilo, ale aspoň byla volná místa k sezení. Pražský Emitt hrál dobře, především si mě získal remixem pecky Romie od Beenie Mana. Jinak to byla klasická párty. Nic převratného, ale dala se.

Tagy:

Rubrika: Reporty a fotky, 25. března 2004, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama