METANCITY – nejen Hip hop

David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu

Letošní léto se s hiphopovými festivaly roztrhl pytel. Hip Hop Jam už podle reklam v televizích a plakátů sliboval dvě obrovské hvězdy, několik kapel na hlavní stage a luxusní doprovodný program. Je pátek, přijíždíme do bývalého areálu mimoňského vojenského letiště, všude kolem se nacházejí opuštěné domy a vojenské objekty. Platíme kilo za pobyt ve stanovém městečku a začínáme si hrát na skauty. Jdeme omrknout areál. Stánky s jídlem všeho festivalového druhu střídají stánky s oblečením, stánky s nápoji, střídají stánky s časopisy. Okem nakoukneme do dvou párty hangáru a holky nám utečou do Nikita Ladies Zone, kde naše něžná pohlaví masírují, dávají jim drinky, tetují je henou, češou je, stříhají, lakují nehty a bůhví co ještě.

Sociální zázemí s teplou vodou a čistými záchody pro děvčata, které se nacházely v tomto hangáru, ocenila snad každá. Ano, na kluky zbyly křáky a Toi Toi domky. Děvčata jsou v sedmém nebi. Takto rozzářené je opodál vyfotí na mobil u stánku Sony Ericsson, načež jim fotku do dvou minut vyvolají. Luxus. Procházíme kolem t-music zone, neboli freestyle battle arény, kde je uprostřed ring, kolem t-mobile stánek, t-mobil fotbálky a t-mobile BMX rampa. Zatím se tu však nic neděje. Nejsme ani v polovině cesty kolem celého areálu, když kolem nás projíždí vytuněný, černý lowrider. Auto hopsá na všechny strany, krutost, kterou na živo vidělo devadesát devět procent lidí poprvé.

Auto hopsá dál, my míjíme trampolíny pro hopsuchtivé spoluobčany. Je libo se nechat postřílet? Přijďte si zahrát paintball do naší arény. Je libo si zahrát volejbal? Prosím, Lipton stánek ma nafukovací hřiště, kde se opravdu těžko udržíte na nohou. Přemítám, jak to všechno skloubím spolu s koncerty, musím to všechno vyzkoušet. Jsme zhruba v polovině okruhu, kde se nachází poměrně obří main stage. Větší než na Allstars, menší než na Kempu. Lidí po areálu moc není, odhadem několik tisíc. Potlouká se jich tu sice víc než v Roudnici, ale o moc víc jich tu nebude. Letiště bz toho sneslo podstatně více. Počasí moc nepřeje, střídavě zima, střídavě teplo, ale spíš zataženo a s chladným větrem z jihozápadu. Snad nebude pršet.

Svůj set solí Maztah, vše předpovídá příchod Tafroba, který nedávno vydal svou desku Není co ztratit, kterou toho dne pokřtil. Než se tak stalo, zbývá obejít zbytek areálu. Kluci z pořadu Kluci v akci vaří v Uncle Beans stanu, nemám momentálně hlad, jdeme dál. Vzpomínám na časy kdy jsem proháněl po městě prkýnko, koukám do Salebra workshopu. Zjištuji, že zde probíhá soutěž o nejlepší design na prkno, které, když vyhrajete, můžete vyzdobit svým vítězným námětem a následně odnést domů. Kreslím rád, tady se musím stavit. U prkýnek zůstáváme, před námi se totiž tyčí mega konstrukce potažená kartáči. Umístěny jsou zde dva fun boxy a bystřejší z vás chápou, co se zde bude dít.

Když napovím, že se z náklaďáku vytahují velké černé pytle, které kluci rozbíjejí a následně jejich obsah hází na kartáče, jistě dojde i těm méně chápavým, že na téhle masakr atrakci bude deset top českých snowboardistů předvádět svůj um. Aby toho nebylo málo, vítají nás svým řevem i auta. V Tunning park zone se můžete pokochat krásou pár naleštěných kár, nebo se podívat jak tihle krasavci zvládnou sto padesát na dvojku. Pokud raději vytahujete otáčky aktivně, jistě jste ocenili možnost zajezdit si na motokárách v připraveném okruhu. Za stopade, deset minut. Poslední zastávkou je cca čtyřiatřicet metrů dlouhá stěna, kde se zítra bude konat graff jam. Vidíme tři čtyři piecy, více se dnes asi malovat nebude.

Začínajícího Tafroba přehluší breakbeaty z posledního stage, RBK battle arény, po třech stranách jsou tribuny, uprostřed poměrně velký plac pro všechny tanečníky, skupiny, bboys atd. V programu jsou jak battly jednotlivců, tak skupin, a to jak v breakdance, tak ve street dance nebo v nových stylech jako například Krump. Nejvíc mě asi dostala kolonka House dance, kde prostě tanečníci předváděli kroky a pohyby na House music. Samozřejmostí je DJ, který v tomto stagi pouští desky a speakeři, kteří celými dny a nocemi provází. Uf, tak tady je opravdu co dělat, pokud mě nebudou bavit koncerty, nudit se určitě nebudu. Jdeme na Tafroba.

První koncert a hned sada. Skvělý zvuk dělají jak výborné beaty, tak páni zvukaři. Taf svým sebejistým projevem nejprve zajede své starší věci ze singlu Nuda v Brně, pak už ale hraje jednu novinku za druhou. Má jich ostatně dost, nová deska se dobře prodává a naživo zní snad ještě lépe než v přehrávači. Po Tafyho boku se objeví akorát Jay Diesel, jinak je to práce dvou mužů. Skrečující a míchající DJ Maztah zde odvádí kus slušné práce a rozhodně není jen pouštěčem podkladů. Z těch nejsilnějších skladeb stojí za vyjmenování určitě Dneska v noci, Kdybych nebyl rapper a Chtěl jsem mít... Dobrá show, doporučuju.

Lehká svačinka, pivko u stanu a jde se zpět do areálu. Přicházíme zrovna když končí Miky Mora, který podle známých, kteří ho viděli, předvedl poměrně slušný výkon. Nastupují IdeaFattem, lidí pod pódiem není více než 250, škoda. Přesto to Pepka nijak nerozhazuje a dávají všechny známé pecky, některé v novém kabátě, přihazují nové tracky z připravovaného mixtapu, včetně asi největší bomby koncertu Nemusíš, když nechceš. Fatte rve strop, Idea je rudý jak Rusko, energie, show. Tihle dva mě baví. Instro Nirvany rozpumpuje i největší patnáctileté haters, kteří schovávající se za šátkem vykřikují odkoukaná hesla. Když pak ale zazní zmíněná novota, sklapne jim.

Na Vece se přichází podívat o nějakých pár stovek lidí více. Po jeho koncertě můžu říci jen jedno – nejvtipnější československý rapper předvedl nejlepší koncert, jenž jsem od něj viděl, a zároveň to byl jeden z nejlepších koncertů celého festivalu. Ohlášený Nironic si dává na čas. Jdu ke stánku Prosto, pokecám s Polákama, probíráme hudbu a další věci z jejich domoviny, kupuju si tři originálky. Alba, která nedávno u Prosto labelu vyšla. Je čas na Napoleóna, ubíráme se ke stanům, kde se náš pobyt prodlouží přes koncert Nironica až po následné vystoupení Indyho, Máni a Lejvr Boje. NIho i IW jsem letos viděl už několikrát. Podle všech dostupných informací předvedli výborné show, jak je u nich zvykem. Škoda jen zmeškaných sólo tracků z LA4 alba Panoptikum, kterých dnes dával nečekaně čtyři. V Praze tomu říkají felení, my se u stanu kamarádíčkujeme a endžojujeme fajny tajm.

Kontrafakt je klasika, jedou se věci z Bengora a z desky E.R.A. zazní taky jedna novinka z nadcházejícího alba, která zní více než dobře. Na album se určitě těším, jejich legendárny show mě ale moc nezaujal, možná je to taky tím, jak tohle duo repuje, styl – rýmující se slabiku na konci řekne vždy ten druhý, mému uchu zkrátka není extra příjemný. Přesto tato oblíbená skupina sklízí potlesk a několikatisícový kotel je spokojen. Ravenak se ale bavil dobře. Vystoupení na profi úrovni, navazující pecky, nějaké novinky z připravovaného nového alba, výborná atmosféra, vyhraná (ne hraná, nebo hrající si na…) profesionalita. Skvělé.

Dávám pivo v jednom z několika barů a jdu do kotle spolu se svými hafany. David Banner. Crunková legenda. Konečně někdo z crunkového prostředí špinavého jihu v Čechách. Když říkám konečně, jde mi o to, že tenhle styl vychází ze dvou slov crazy a drunky, přesně takto vypadal i samotný koncert. Jde mi o čistou energii, šílenství, mánii, která se při této hudbě může uvolnit a způsobit narušení harmonie zdřevěnělé, pohupující se pravé ruky, která mě unavuje. Ač tuto odrůdu hip-hopu nijak speciálně nesleduji, chtěl jsem se opít a zařádit si. Přesně tohle mi nakonec Banner umožnil. Před vystoupením samotným nás rozehřívá DJ Phingaprintz a Kamikaze, kteří spolu dali dvacetiminutovou show a připravili všechny crunkuchtivé na legendu z Jihu. Mimochodem, tahle dvojice projíždí Česko v rámci putovní akce Crunk Jackpot, třeba se objeví i v tvém městě.

Přichází David Banner, začíná peklo. Spolu s ním je na pódiu Kamikaze a jeden mně neznámý afroamerický spoluobčan, který Davida zdvojuje. Dále pak DJ a pražští extrémní crunk fanoušci na pódiu vzadu u DJe. Pražský DJ Brainythug lítá po pódiu, dělá větrák svým ručníkem, občas ho promění ve vrtulník a celou dobu drží nad hlavou Bannerův vinyl. Ultra fan. Po první bombě, kdy si Dejvid získává celý kotel, si sundává triko. Sto padesát kilo černocha, svaly, holky omdlévají. Po druhém tracku zmizel, nikdo neví kde. Najednou se objevuje vzadu za davem, na konstrukci zvukařského stage. Bez trika, za ruku na železe, čtyři metry nad zemí. Dav šílí, Banner šílí, zvukaři nejspíš taky. Jump, nigga, jump.

David skáče do davu, který ho posílá skrz celý kotel až zpět k pódiu. Šílenství a energie číší z každého tracku, jede své největší hity, dává takovou energii, že nechápu, kde ji bere. V publiku je pomalu více času než tam, kde má být. Chvíli na stagi, chvíli na zábradlí, chvíli na rukou fans, nezastavuje se, pódium je mu malé. Přitom pořád rapuje svoje šlágry. Kotel skáče, baví se, takhle to má vypadat. Třešničky na dortu celé show jsou momenty, jako ukázka přemetu a salta vzad, vypůjčení si stunna shades brýlí od jedné fanynky, hození trička do davu, jenž následně chytá kamarád a jeho holka od nás z města.

Jsem nad míru potěšen, tohle jsem nečekal. Při takové show nevadil ani half playback, který zdvojoval určité Bannerovy pasáže, nebo hlášky. Upravený Nirvana song ke konci zabil všechny. Odcházím nad míru spokojen. Tohle byl jeden z nejlepších momentů letošního hudbou nabitého léta. Celá párty pokračuje v party hangárech, kde tančíme až do pěti do rána. Když pomineme sibiřskou zimu a ochlazení o takových dvacet stupňů, festival neprobíhá zatím špatně. Snad jen těch lidí dorazí o pár tisíců víc. Přece jenom, i ten nejpovedenější program musí někdo sledovat. V případě Hip Hop Jamu to bylo tak půl na půl.

Text: Khomator & Ravenak
Foto: Aston

Tagy: Hip Hop Jam, fotky, report, David Banner, The Game, Mimoň, PSH, Indy, Wich, WWO, fotografie, festival, hip-hop

Rubrika: Reporty a fotky, 6. srpna 2007, Koma, Rav & Aston

Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu
Fotka ke článku David Banner rozpoutal hotové peklo, i když mrazilo / Report a fotky z pátečního Hip Hop Jamu


Komentáře

19.48 - 9. srpna 2007

Fotky?  

A ty fotky jsou kde?:)


22.23 - 9. srpna 2007

 

jakoby


22.26 - 9. srpna 2007

 

budou co nejdříve :)


23.45 - 9. srpna 2007

fotky tu byly jen dočasně, aby se nevykoukaly…:)))  

jinak Banner…byl skándální, ta show mi ještě těďka vibruje tělem…ale nikde sem tam nepotkal Raveňáka :/


10.18 - 10. srpna 2007

 

seděl jsem si ve stánku a popíjel kávu s havanou :)


10.52 - 10. srpna 2007

tuž to dobrou chuť :))  


12.52 - 10. srpna 2007

 

Ten nesel prehlednout, jak tvrde pracoval:) jakoby


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama