METANCITY – nejen Hip hop

Jak vypadal letošní týden na Street Dance Kempu u Brna? / Přečti si reportáž, zjistíš to

Pro ty, kteří nevědí, co přesně Street Dance Kemp obnáší, mám pár základních informací. Tento Kemp je určen pro úplné začátečníky, tak i pro profesionální tanečníky. Zaměřuje se na taneční styly jako: Hip Hop New Style, House Dance, Lockin´, Poppin´, Krump Dance, Wackin´, Break Dancing. Kemp se nachází v rekreačním středisku ležícím na břehu rybníka Olšovce v Jedovnicích u Brna. Jeho letošní ročník by laděn už od svého počátku multikulturně a sjelo se zde kolem tisíce tanečníků z různých zemí, mezi než patřila: ČR, Francie, Anglie, Holandsko, Švédsko, Slovensko, Slovinsko, Německo, Dánsko, Polsko, Belgie a USA.

Workshopy street danceu a break danceu se konaly od nedělního odpoledne do pátečního večera na šesti místech najednou. Krom nich jste mohli navštívit místní restaurace, Semtex nafukovací horolezeckou stěnu, Semtex bar, kde neustále hrála hudba a šance, že byste v baru nepotkali tancujícího kolegu, byla opravdu nulová. A pokud jste neměli tance stále dost, mohli jste si zajít zatancovat do místního Altánku, kde většinou tancovali zahraniční tanečníci. Hudba na Kempu začala hrát nejpozději v půl desáté dopoledne a většinou poslední tóny hudby zazněly kolem sedmé až osmé hodiny ranní. Každopádně velký dík patřil určitě tolerantním občanům v oblastí Jedovnic, neboť hudba byla opravdu hlasitá. Worshopy začínaly o půl desáté ráno a končily až o půl desáté večer. Každý účastník byl rozdělen do skupin podle Street karet na začátečníky, pokročilé a karty pro profi tanečníky a pak ještě záleželo, jestli jste si třeba zaplatili navíc Gold kartu, která byla lepší z hlediska exkluzivity – měli jste více hodin s brilantními zahraničními celebritami.

Celý den se tancovalo a nasnadě je určitě otázka, co se dělo večer? Na nedělní večer byla naplánována Welcome Semtex Video Party, kde se měly promítat bývalé ročníky Street Dance Kempu, ale nastala změna, jelikož byl nějaký problém s projekcí, tak se pustila hudba a pár tanečníků tancovalo formou jamu. Zdálo se, že tento večer nebude ničím zajímavý, ale vše se nečekaně obrátilo k příjemně strávenému večeru. Kolem jedné hodiny ráno se náhle všude kolem nás začali objevovat noví tanečníci, kteří dorazili ze Švédska, Holandska možná i z Francie. Bylo jich tolik, že už si opravdu nevzpomínám. Dokonce dojel jeden chlápek z Holandska s punk střihem na hlavě. Náležitě tento mladík sklidil velký údiv a skoro každý ho fotil a natáčel. Propukly další taneční jamy, kterých se tentokráte zhostili zahraniční tanečníci.´Bylo stále na co koukat.

V pondělní večer konečně proběhlo video promítání starších ročníků a kdo o promítání neměl zájem, mohl si zajít dát třeba panáka do Semtex baru. Po promítání nastala velká hip hop párty. Úterní večer měl být bez programu, ale zahraniční tanečníci se rozhodli v místním Altánku udělat další taneční jamy v duchu krump dance, new style, které byly úžasné. Ve středu večer proběhly první battly v house dance a lockinu. Po battlech začala opět hip hop párty, kde se objevila poslední várka nových tanečníků z Anglie, Francie, Dánska atd. Čtvrteční večer byl laděn formou break dance battleů dva na dva, do finále se probojoval Siňor a Adam z České republiky a kluci z Melting Force z Francie, kteří ho nakonec vyhráli. Další battlem tohoto dne byl hip hop battle v ženské kategorii, v němž zvítězila Sabina Škodová z České republiky. Pateční večer probíhal break dance battle skupin a jako první se umístila již zmíněná francouzská skupina Melting Force. A taktéž proběhl hip hop battle v mužské kategorii, který zaslouženě vyhrál jejich francouzský soused Niako. Proběhl ještě battle v electric boogaloo, ale zde bohužel vítěze neznám.

Program posledního dne Kempu s magickým datem 7. 7. 2007 začínající sobotním odpolednem a končící velkou závěrečnou hip hop party patřil Street Dance Cupu – SDK battle of Europe, na kterém vystoupily tyto skupiny z České republiky: Dynamic, Beat Up, BDS Academy, T-Bass, The Next Movement, Break Beat, Mig6hty Shake zastávka u Brna, Alyaschca Crew a ze zahraničních to byly: Wanted Posse z Francie, Shakers ze Slovenska, Birdgang a Flawless z Velké Británie, Skillz Unity z Belgie, Kazina ze Slovinska, Jump- 4-Joy ze Švédska, Funky Prezidentz z Holandska a Draft Crew z Dánska.

Každá skupina předvedla taneční demíčka a šestnáct nejlepších skupin postupovala do battleů. Titul vítěze si odnesla nakonec Wanted Posse. Rovněž probíhala soutěž o nejlepší demíčko, a v té bodovali Flawless. Během této soutěže proběhl také battle v krump dance. Vítězem krump battlu se stal AdamAlyaschca Crew.

Lektorský tým tvořící letošní Street Dance byl velmi rozmanitý. Mezi lektory, kteří na Kempu nezůstávali celou dobu patřil: Meech Onomo se specializací na house dance, mimo jiné vítěz prestižní soutěže JUSTE DEBOUT v kategorii House Dance 2005 a 2007 a v kategorii New Style 2004 a 2006, vítěz FUNKY STYLEZ 2007 v kategorii New Style. Další velmi významný choreograf světového formátu, který se na Kempu ohřál jen dva dny byl Marty Kudelka z USA, přední choreograf Justina Timberlakea, momentálně jeden z nejznámějších new style hip hop choreografů na světe. Pokud jste se chtěli zúčastnit workshopů tohoto umělce museli jste si připlatit další peníze, ale určitě byste neprohloupili.

Po celou dobu s námi trávili taneční týden tito lektoři: Armel Ngungunanga, přední belgický lektor a tanečník, jehož můžete zhlédnout např. ve videoklipu Robbieho Williamse Rudebox. Zaměřuje se na krump dance, new style vogue, house dance, break dance. Tanečnice Yeya ze Švédska, přední švédská choreografka s jedinečným tanečním stylem, specializace na R'n'B Lyrics, new style. Phil Miguele z Nizozemí, European Promo Tour Mariah Carey 2005–06, asistent choreografie pro Justin Tour Summer Love Song Tour 2007, Britney Spears Opening Act European tour, Outkast. Lektor z Velké Británie Neo Gordon, zaměření na new style, choreograf přední taneční skupiny Velké Britanie – Flawless – vítězů světového šampionátu. Černý kůň letošního street dance kempu Niako z Francie, zaměření na krump dance, poppin´, house dance, new style, vítěz juste debout 2006 v house dance, dokonce i tanečník break dance.

Eszteca Noya z Holandska, jenž se soustředí na všechny taneční styly, tanečník Missy Elliot. Yugson z Francie, který vládne na vlně house dance, new style, vítěz prestižní soutěže Juste Debout a funkin stylez v kategorii House Dance, člen známé francouzské skupiny Wanted Posse, jeden z nejlepších tanečníků house dance v Evropě. Stephanie z Dánska se zaměřením na new style, objev roku, vítěz letošního Juste Debout v kategorii New Style. Babson z Francie, jenž tančí house dance a new style, vítěz Juste Debout, jeden z nejlepších freestylerů v Evropě. Kai a Nick z Německa, který se specializuje na new style. Mario ze Švédska umí dobře new style a mimo to je blízkým kamarádem se členy skupiny Looptroop, věnuje se taky rapu a beatboxu, dále tanečník break dance, elelectric boogie.

Mezi českými lektory se objevili: Wahe Akopjan, excelentní locker, freestyler, Linda Rančáková hýbající se na způsob new style, R'n'B Lyrics, Jazz funk, co-director DANCE2XS Praha, excelentní choreografka. Další skvělou lektorkou byla Sabina Škodová, kterou zajímá hip hop dance, house dance, poppin´, jež je několikanásobná mistryně v ČR, členka taneční skupiny Dance 2XS, byvalá členka Dynamicu, tančí a vyučuje také ve Švédsku. Poslední členkou lektorů byla Mikina Pospíšilová, jíž baví new style, Champion of Czech Republic – Hip Hop Girls, členka skupiny Beat Up Brno.

Na break dancových workshopech učila jedna z nejlepší francouzské skupiny Melting Force, Babsona a z českých lektorů to byl Siňor – v současnosti jeden z nejlepších b-boyz v ČR, vítěz Battle Challenge 2004 na footwork soutěži, vítěz Oldschool Ressurection Slovenia 2005 1vs.1., vítěz BOTY CZ 2005 1vs.1., vítěz b-boy King vol. 1 2006 1on1.

Úplným závěrem pár odkazů pro Váš audiovizuální pohled na tuto akci:

/…anecni-narez

http://uk.youtube.com/watch?…
http://uk.youtube.com/watch?…

Tagy: Street Dance Kemp, house dance, lockin, poppin, break dance, new style, Jedovnice u Brna, Wanted Posse, Melting Force

Rubrika: Reporty a fotky, 24. července 2007, LaurynkaKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama