METANCITY – nejen Hip hop

Music in the Park proběhne i letos v pražské Stromovce / Je libo naživo Lauryn Hill?

Sen se stává skutečností. Na zaběhnutý bluesový festival Music in the Park, jenž se každoročně odehrává v příjemné prostředí pražské Stromovky, letos přichystal skutečnou lahůdku pro všechny milovníky černé, hudebním průmyslem opovrhující černé muziky. Vedle velkých jmen typu jazzrockových legend Blood, Sweat & Tears, s nimiž si své období odbyl i famózní baskytarista Jaco Pastorious nebo u nás velmi oblíbený, celosvětově velmi uznávaný kytarista Mike Stern, DR. Johna prezentujícího bohatý odkaz slavného města, kde vznikl jazz, New Orleans, saxofonisty Courney Pipea, jehož debutové album se jako první jazzové album vůbec dostalo mezi čtyřicet nejúspěšnějších britských skladeb, a výborného hráče na ukulele Otise Taylora zazáří na zpěvačka a herečka jedné z nejlepších hiphopových formací všech dob – The Fugees – sama Lauryn Hill.

Třebaže dlouhou dobu zpět opovrhovala všemi výdobytky hudebního průmyslu a – jak ona sama říká – byla zhnusena sama sebou. Letos to už konečně vypadá, že se svou hudební a mediální existencí dokázala vypořádat a svým koncertním turné dokáže posledním fanouškům, že jí pověst zhrzené umělkyně není vlastní. Citlivý projev a výborný hlas s širokým rozsahem, to jsou největší přednosti krásné zpěvačky. Úspěchy slavila již coby členka The Fugees, nicméně tam jejího hudebního génia trochu zastiňovala ústřední postava skupiny, frontman z Haiti Wyclef Jean. Zasloužené pozornosti se slečně Hill dostalo až s vydáním prvního sólového alba The Miseducation of Lauryn Hill v roce 1998. To se okamžitě vyšplhalo na nejvyšší příčky celosvětových hitparád a dalo světu takové hity jako Doo Wop (That Thing), Lost Ones nebo Everything Is Everything.

Music in the Park proběhne ve dnech 27. – 28. července. Na dvou stageích vystoupí rovněž krom zahraničních celebrit (zmínil jsem se o Slovence Janě Kirschner?) domácí hvězdy typu Gulo čar, -123 Min, Dan Bárta & Illustratosphere, Yellow Sisters a další. Vstupenky seženete v předprodeji v sítích Ticket Pro. Pospěště si, zvýhodněné ceny platí jen do předem uvedených dat. Koncert Lauryn Hill si přece nenecháte ujít, nebo snad ano?

hVíce info na http://www.innervisions.cz

Tagy: Lauryn Hill, Music in the Park, Praha, Blood, Sweat and Tears, DR. John, Music, Park, Stromovka

Rubrika: Tipy, 15. června 2007, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama