METANCITY – nejen Hip hop

O víkendu kralovalo na Točníku reggae / Reportáž z festivalu Real Beat

O víkendu 22. – 23. června se pod hradem Točník uskutečnil reggae a dancehall festival s názvem Real Beat. Během zpočátku deštivého pátečního dne příjížděli první příznivci, kteří si mohli postavit stany na louce nedaleko festivalového městečka. Krátce před oficiálním začátkem avizovaným na 18.00 se začalo vyjasňovat, jakoby s karibskými rytmy přijelo i karibské slunce. Lidé proto začali proudit po bahnité cestě na místo konaní. Za doprovodu hudby z dancehall stage nebo z DJ´s stanu měli návštěvníci možnost využít spoustu workshopů, space bar, zastřešenou čajovnu s koberci, pohodlné sedačky weget a stolní fotbálek. Dále byla možnost vidět a vyzkoušet si žonglování, síťotisk, chůzi na chůdách a graffiti exhibici v podání Absolute Fenomenal Crew.

Na dancehall scéně se během dne představili Swamp Safari (Cz), Royal HiFi Is. Oneheartman (Cz), Ama12Play (Mali), DJ Poem (Cz), East West Rockers (Pl), PRO Sound System (Cz) a ve stanu zahráli DJ Mikuláš (Cz), Gadjo Skalalai (Cz), Afro Nomad-Sound (Cz/Senegal), Chong X (Cz). Jako první vystoupili na hlavním pódiu čeští Sandaal za přítomnosti asi stovky přihlížejících. Předvedli průměrný výkon oceněný vlažným potleskem a přenechali místo velmi očekávaným United Flavor, kteří představili nově vydané debutové album Unity a zahráli i nějaké starší kousky. Po nich nastoupila uznávaná francouzsko-německá skupina Irie Revoltés, které se už povedlo přilákat větší množství lidí. Jejich velmi podařený koncert byl odměněn skvělou atmosférou vytvořenou bezmála pětistovkou lidí.

Dobře nalaďené publikum netrpělivě očekávalo zlatý hřeb večera v podobě koncertu Anthonyho B. Anthonyho kapela začala kolem půlnoci a krátce na to jamajský zpěvák naběhl před zhruba tisícový kotel reggae příznivců. Jeho pobíhání ze strany na stranu, skákání a pořvávání hesel jako rastafari, jah, sinsemilla a diktování s žezlem se pozitivně odráželo v atmosféře masivu. Během dvouhodinové show publikum dobře spolupracovalo, zvláště při písních Police, Can´t Stop Me, Girls a Smoke Free. Dále v podhradí Točníku zněly hymny jako Stand Guard, Revelation, Powers of Creation, Good Cop & Bad Cop. Poté, co se fanoušci s Anthonym bouřlivě rozloučili, završil skvělý a energický výkon návratem z backstage. Páteční večer zakončily Dubioza Kolektiv z Bosny dalším kvalitním vystoupením. Potom do brzkých raních hodin hráli ve stanu Peeni Walli a Basetix.

Na sobotní náladě se hodně podepsalo deštivé počasí, protože většina lidí byla zalezlá ve stanech. Na skromně zaplněné dancehall scéně se představili DJ Dasha (Cz), Waddup? (Sk), finalisté Clashe Peeni Walli (Praha) a Pavlač Zewls (Brno). Uskutečnilo se TOPADITOP Finále: 45 Clash, MIC style contest, finále Dancehall Queen, fireshow a večer se o zábavu postarali DJ Raggamuffin Whiteman (Be), Damalistik feat. El Condorsito (Fr), Babylonrocker feat. Missy M (Cz). Za neustálých přeháněk vystoupili postupně na hlavním pódiu češští TiDi TaDe, Tribetown a Urban Bushman, jejichž výkony však nebyly nikterak výjimečné.

Zato velmi povedený byl koncert Mr. Cocomana a jeho Solid Vybez, myslím, že mohl být klidně zařazen až po průměrných Riddimshot a Navigators. Potom přišlo na řadu opět výborné vystoupení Big Famili & Feueralarm Band (Fr/De), který se kryl s vystoupením Rizla Sound (De) feat. MC Juggla (Uk) ve stanu. Po nich byli pořadatelé nuceni oznámit nemylou zprávu, že očekávaný General Levy se českému publiku nepředstaví, což všechny mrzelo a většina publika se už velmi podařeného koncertu YT & Bongo Chilli + Dub Passport nezúčastnila. O after party se postarali Bass Beast a Gardenzitty, jenž hráli ve stanu až do rána.

Až na sobotní počasí, celkem nízký počet návštěvníků a to, že nedorazil General Levy měl Real Beat nádhernou atmosféru. Pořadatelé odvedli dobrou práci, některým nedostatkům se vyhnout nelze, a proto jim patří velké DÍKY.

Tagy: Real Beat, Dancehall, Reggae, Anthony B, General Levy, United Flavour, Sandaal, Točník

Rubrika: Reporty a fotky, 29. června 2007, Disco DaddyKomentáře

20.49 - 29. června 2007

 

Pekny. Bude fotoreport?


23.59 - 29. června 2007

fotoreport  

hele tady máš skoro tisíc fotek… snad budeš spokojenej…
http://dreadgirl23.rajce.idnes.cz/…22.-23.2007/


11.41 - 30. června 2007

festival  

uričtě přijedtě aj do bohumína 7.7– 8.7 na Music Art festak


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama